AKP'li Hamza Dağ: 128 milyar doları havaya uçursanız nerede saklarsınız?

Hamza Dağ, muhalefetin "128 milyar dolar nerede?" sorusuna ilişkin konuştu

AKP'li Hamza Dağ: 128 milyar doları havaya uçursanız nerede saklarsınız?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP'nin, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak döneminde harcandığı öne sürülen 128 milyar dolar rezervlerle ilgili "128 milyar dolar nerede?" sorusuna "Gündem değiştirmeye çalışıyorlar" yanıtını verdi.

Özel bir televizyon kanalında katıldığı programda açıklamalarda bulunan Dağ, "128 milyar dolar kasada. Yani havaya mı uçtu? Gerçekten anlamakta zorlanıyor insan. 128 milyar doları havaya uçursanız nerede saklarsınız? Böyle bir soru olabilir mi? Biraz önce konuştuğumuz şeyler var ya, yalanlar... Bir şekilde bir slogan belirlemişler bunu soruyorlar. Yani, buharlaşma desen buharlaşamaz, bir yere koysan koyamazsın. Sonuç olarak bir kere şunu kabul etmiş oluyorlar. AK Parti, Merkez Bankası'nın dolar rezervini 128 milyar dolara kadar yükseltti" dedi.

'GÜNDEMİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN BİR ŞEY BULDULAR'

Dağ sözlerini şöyle sürdürdü: "Bir kere 103 amiralle ilgili düşmüş oldukları o içler acısı hale bahane bulmak için ve gündemi değiştirmek için bir şey buldular. Ortada çok net bir manipülasyon ve yalan var. Bunu da genel başkan yapıyor, sözcü yapıyor; siyaseti bu kadar ayağa düşürmeye gerek yok. Zaman zaman dışarda bize de sözler söylüyoruz ama emin olun hepsini ince eleyip sık dokumaya çalışıyoruz. Bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ilgili İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ilgili bir çok şey söylenir. Rahat rahat da söyleriz ama biz utanıyoruz bir gün bundan mahcup oluruz diye."  

YORUM EKLE
YORUMLAR
pudra şekerlerine gitmesin
pudra şekerlerine gitmesin - 4 hafta Önce

ve herşey ifşa olduğu halde bu kadar yüzsüz şekilde konuşabiliyorlarya bunlar bu yüzü maalesef tek pencereden bakan tabanı veriyor.

SIRADAKİ HABER