AKP'li Ensarioğlu'ndan Leyla Zana açıklaması

Galip Ensarioğlu, 'Bana göre yemin metninde bir sorun yoksa yemininin geçerli olması gerekir' dedi

AKP'li Ensarioğlu'ndan Leyla Zana açıklaması

AKP Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana’nın ‘krize’ dönüşen Meclis yemini ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ensarioğlu, Leyla Zana’nın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a dönüp Kürtçe olarak, “Onurlu ve kalıcı bir barış umuduyla” sözlerine ve “Türk milleti” yerine “Türkiye milleti” ifadesini kullanması nedeniyle kabul edilmeyen yeminine ilişkin olarak, “Bana göre yemin metninde bir sorun yoksa yemininin geçerli olması gerekir,” dedi.

Zana’nın 1991’deki yeminini hatırlatan Ensarioğlu, “Orada da Kürt ve Türk halkının kardeşliğinden bahsetmişt, bugün de benzer bir şey söyledi,” dedi.

İMC'ye konuşan Ensarioğlu’nun açıklamaları şöyle:

 “Sayın Baykal yeminin geçersiz olduğunu söyledi ama bana göre yemin metninde bir sorun yoksa yeminin geçerli olması gerekir. Bizim de bir milletvekilimiz ‘Bismillahirrahmanirrahim’ diyerek yeminine başladı. Bu da bir temenni, duadır. Önemli olan yemin metninin doğru okunmasıdır, eğer doğru okunmuşsa yeminin kabul edilmesi gerekir.”

 

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2015, 19:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferhat
Ferhat - 3 yıl Önce

Ya sen bari konusma Kurdleride Kurdistanida iki cuval patatese satacak kadar kalitesiz bir kisiliksin

m ali
m ali - 3 yıl Önce

Yani leyla zana yemin okunuşunda kürtçe söylemi§ ne olmu§ yüzün üzerinde farklı dil irk insan var küfür etmemi§ bunda ne var yani ayrımcilik yapmayin turkiye parçalanmasın selam iyi insanlara

Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Haysiyetli bir halk vekili

Ferhat
Ferhat - 3 yıl Önce

Ensari oglu kisiligin bosalmis kisiliksizlerin kuyruklugunu yapan kendi kendine ihanette sinir tanimiyan kabak tadi veren bir kisilik

amedli
amedli - 3 yıl Önce

onursuz keklik soyu devşirme hdp lilerin adını ağzına alma soysuzzzzzz