AKP İstanbul İl Başkanı adayı Osman Nuri Kabaktepe oldu

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, AKP'nin İstanbul İl Başkanı adayının Osman Nuri Kabaktepe olduğunu duyurdu

AKP İstanbul İl Başkanı adayı Osman Nuri Kabaktepe oldu

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir, AKP İstanbul İl Başkanı adayıyla ilgili Twitter'dan açıklamayı yaptı.

Kandemir paylaşımında, "24 Şubat Çarşamba günü gerçekleştireceğimiz 7.Olağan İstanbul İl Başkanlığı Kongremizde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle Osman Nuri Kabaktepe bey adayımız olarak belirlenmiştir" ifadelerini kullandı.

AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, 7. Olağan İl Kongresi'nde aday olmayacağını açıklamıştı.

OSMAN NURİ KABAKTEPE KİMDİR?

Osman Nuri Kabaktepe, 1 Aralık 1970’te Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu. Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlendi. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyeliği görevinde bulundu. 2004 yerel seçimlerinde SP’den Fatsa belediye başkan adayı oldu.

Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanlığı da yapan Kabaktepe, İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyeliği ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) yüksek istişare kurulu üyeliği, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği genel başkan yardımcılığı görevinde de bulundu.

2016 yılında da Maarif Vakfı yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Kabaktepe, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 21:07

YORUM EKLE
YORUMLAR
farkındalık
farkındalık - 2 hafta Önce

fetönün siyasi ayağı akp dir.f.gülen karakterine bakın inanç argümanlarını kullanarak mülk ve siyasete yön veriyordu dimi herkesin malumu.ağlayıp sızlıyordu yeri geldiğinde dini ve inanç duygularını sonuna kadar sömürüyordu .akp nin bundan farkı varmı daha dün cenazede fatiha okuyor sanki orada hoca yok bu nedir siyasi ranttır.karşı kesimde eskiden probaganda yapıyor yok islam devleti yok şeriat gelecekmiş.ne şeriatı ne islamı bunların zerre islamlar alakaları yok bunlar makyevelist pragmatik kendi şeriatlarını kurmaya çalışıyorlar.faraza islam şeriatı bile olsa ilk bunların kellesi gider.rüşvet yalan hırsızlık adam kayırma kumar cinayet ihaleye fesat faiz zina bunlar islamda olan şeylermi değil.islam bunlar için amaç değil araç.ülkenin en az yüzde 60 ı islami değerlere sahip olduğu için olmadıkları halde böyle fotoğraf vermekten hiç çekinmiyorlar sırf siyasi rantları için muhalefet eskiden bunların yanlışlarına değil insanların inançlarına hedef aldığı için hep kaybediyordu durumu doğru teşhis etmek gerek değilse aynı tas aynı terane birileri ülkeyi soyup satmaya algılarla yönetmeye devam.

SIRADAKİ HABER