AKP ile MHP arasında "cin misin şeytan mısın?" gerilimi

MHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ile AKP'li milletvekili Selçuk Özdağ gerilimi tırmanıyor

AKP ile MHP arasında "cin misin şeytan mısın?" gerilimi

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kendisini eleştirip "Cin misin, şeytan mısın" diyen AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ’a yanıt verdi.

AKP'li Özdağ’ın Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmayı istediğini savunan MHP’li Başkan Ergün, "2019 yılında tamamen Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olma telaşına sokmuş kendini. Bunu her yerde empoze etmeye çalışıyor. Bu kadar da iddialıyım. 2019 yılında Selçuk Özdağ’ı AK Parti’den Büyükşehir Belediye Başkan adayı yapmazlar. Bu kadar açık ve net. Selçuk Bey bunu iyi öğren" dedi.

AKP'Lİ ÖZDAĞ: BAK CENGİZ ERGÜN! SEN CİN MİSİN, ŞEYTAN MISIN?

AKP Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, 18 Aralık’ta yaptığı yazılı açıklamada Manisa’nın içme sularının kirli olduğunu iddia ederek MHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e yüklenip, "Kendisi 'Benimle kim uğraşıyorsa çarpılıyor' demiş. Bak Cengiz Ergün! Sen cin misin, şeytan mısın? Ben de seni insan biliyordum. Sen cin misin, şeytan mısın da insanları çarpıyorsun? Sen bırak çarpmayı, çarpılmayı da önce görevini layıkıyla yap, yapılanların takipçisi ol. Eğer yapmazsan bu aziz Manisalılar seni sandıkta öyle bir çarpar ki sen bile anlayamazsın" demişti.

 MHP'Lİ ERGÜN: BEN ÇARPILIR DEMEDİM, 'CENGİZ ERGÜN’E KİM ÇATIYORSA BATIYOR' DEDİM

Özdağ’ın bu sözlerine Büyükşehir Belediye Başkanı Ergün, belediye televizyonunun canlı yayınında cevap verdi.

Kendisinin sözlerinin çarpıtıldığını ve Özdağ’ın iddia ettiği gibi 'Bana kim çatıyorsa çarpılıyor' sözlerini söylemediğini belirten Ergün, "Ben 'Cengiz Ergün’e kim çatıyorsa batıyor' dedim. Bu ifadeyi 'Cengiz Ergün’e çatan çarpılıyor' olarak çevirmişler. Bir kere önce söylediklerimi dinleyeceksin. Sonra bana çatmak istiyorsan çat. Arkasından ’Cin misin, şeytan mısın’ demiş. Kimin cin kimin şeytan olduğunu Allah bilir, sen bilemezsin. Seni Allah’a havale ediyorum. Kimin çarpılacağını Allah bilir. Bu söylemleri kendi üzerine almış ve çarpıtarak kullanmış. Ben isim vermemiştim, yarası olan gocunsun. Kendi üzerine alınmış" diye konuştu.

'KENDİNİ BU MEMLEKETE BAKAN YAPTIRAMADI'

MHP’li Başkan Ergün, Selçuk Özdağ’ın kendisinin ülkücü camiadan geldiğini her defasında tekrarladığını ifade ederek şöyle konuştu:

 "İlgili bu vekilin, hangi kanallarda ne açıklamalar yaptığının, kimleri övdüğünün hepsi var. MHP’li olduğunu iddia eden bu şahısın, MHP lideri Devlet Bahçeli’ye etmediği hakareti bırakmadığı televizyon görüntüleri mevcut. Liderimize söylediği lafları ülkücü camia biliyor. Bunları unutmadık. Bunları size hatırlatırlar. Bunlar da yakında ortaya dökülür. Ne hikmetse ilgili vekilin 3’üncü dönemi bitiyor. İşin arkası zaten oraya dayanıyor. Milletvekilliği de bitiyor, her hükümet kurulurken her Bakanlar Kurulu oluşmadan önce 'Manisa’ya bakanlık geliyor' haberlerini yaydırmaya çalışıyor. Kaç bakanlar kurulu değişti, kendini bu memlekete bakan yaptıramadı. Manisa’dan bakan yok. Sonuç sıfır. Şimdi bir hırs tutturmuş, belediye başkanlığına aday olacağım telaşına girmiş. Bütün hesap bu. Biz adayları gördük. İki seçim geçirdik. Vatandaşımız doğru kararı verdi. Ben bu makamdayım. Herkes buna saygı gösterecek. 2019’da benim dahi aday olacağım henüz belli değilken, bu tür karalama siyaset yapmalarını esefle karşılıyorum"

Kaynak: Cumhuriyet

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2017, 08:53

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER