AKP Genel Sekreteri Şahin: İftiraya sahip çıkan Kılıçdaroğlu istifa etmeli

Kılıçdaroğlu,  Saray’a giden CHP’li iddiasına ilişkin, "Ben şaşırmadım efendim. Doğrudur..." demişti

AKP Genel Sekreteri Şahin: İftiraya sahip çıkan Kılıçdaroğlu istifa etmeli

AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'li bir isimle görüştüğü iddiasına sahip çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifa etmesi gerektiğini savundu.

AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "CHP'de kim kime operasyon çekiyor bilmiyoruz da ilgilenmiyoruz da. AK davamızın lideri Cumhurbaşkanımız bu iftiralarla ve çamur siyaseti ile kirlenmeyecek kadar yüksektedir" değerlendirmesinde bulundu.

CHP liderine, "Eğer onuru varsa bu iftiraya sahip çıkan Kılıçdaroğlu istifa eder" çağrısı yapan Şahin, iddiayı gündeme taşıyan gazetecinin de jübilesini yapması gerektiğini kaydetti.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın gündeme dair sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan'ın "Saray'a çıkan CHP'li" yazısını değerlendirmişti.

Kılıçdaroğlu, "Ben şaşırmadım efendim. Doğrudur..." derken, şöyle konuşmuştu:

"CHP'yi nasıl dağıtırız diye çalışan ekipleri var. Arkadaşlarıma, partililere söyledim. Adamlar tutuldu, paralar verildi biz bunu gayet iyi biliyoruz. Akıl var mantık var, başka işin mi gücün mü yok. Erdoğan, CHP'yi dağıtmak için elinden geleni yapıyor. Devletin en kilit noktasındaki isimleri devreye soktuğunu biliyorum. Okuduğumda doğrudur dedim. İsim vermek istemiyorum."


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER