AKP, Diyarbakır'da 12 İlçe Başkanının istifasını istedi

AKP Diyarbakır İl Başkanı Serdar Budak açıkladı

AKP,  Diyarbakır'da 12 İlçe Başkanının istifasını istedi

Kongre sürecine giren AKP’de revizyonlar sürüyor. Genel Merkez’den illere giden koordinatörler bazı ilçe başkanlarının istifasını istedi. Bu kapsamda Diyarbakır merkez Bağlar, Kayapınar ve Yenişehir İlçe Başkanlarının da aralarında bulunduğu toplam 12 ilçe başkanının istifası istendi. İstifası istenen İlçe başkanlarının yerine atamaların yapılacağı öğrenildi.

Konuyla ilgili Tigris Haber’e konuşan AKParti Diyarbakır İl Başkanı Serdar Budak, “Genel merkezimiz 12 İlçe başkanımızın istifasını istedi. Bu tamamen genel merkezimizin almış olduğu bir karardır. Ancak şuan İlçe başkanlarımız görevlerinin başındadır. Genel merkezimiz kısa süre içinde alacağı kararları kamuoyu ile paylaşır” dedi.

3 İLÇEYE ATAMA YAPILMIŞTI 

Geçtiğimiz günlerde AKP Genel Merkezi, merkez Sur ilçesi ile Eğil ve Çüngüş İlçe Teşkilatlarına Parti Genel Merkezi tarafından atama yapmıştı. Merkez Sur İlçesi AKP İlçe Başkanlığına Murat Unat, Eğil ilçe Başkanlığına Mehmet Zeki Uçar ile Çüngüş İlçe Başkanlığı görevine ise Zübeyir Arslanca getirildi. Atanan İlçe başkanları, yetki belgelerini, teşkilat Başkanı Erkan Kandemir'in elinden almıştılar.  Kaynak: AKP, Diyarbakır’da 12 İlçe Başkanının istifasını istedi 

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2020, 14:24

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER