AKP'den Vatan Şaşmaz açıklaması

Vatan Şaşmaz, Beşiktaş’ta bir otelde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmişti

AKP'den Vatan Şaşmaz açıklaması

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, Vatan Şaşmaz'ın öldürülmesinde silah tartışmalarına ilişkin açıklama yaptı.

Şaşmaz'ı öldüren ve Filiz Aker'e ait olduğu belirtilen silahın taşıma değil, bulundurma ruhsatı olduğunu ifade Ünal, “Bu olayda kullanılan silahta taşıma ruhsatı olan değil bulundurma ruhsatı olan bir silahla, bu cinayet işlenmiş durumda. Bizim özellikle AK Parti hükümetlerinin silahlanma konusundaki hassasiyeti son derece açık" dedi.

Ünal, katıldığı televizyon programında konuyla ilgili şunları söyledi:

"Birkaç köşe yazarı da bu konuyu gündeme taşıdı. 6136 sayılı kanun ile silah edinmenin şartları, çerçevesi belirlenmiş. Herhangi bir şekilde yani izne bağlı olduğu için ruhsat almadan Amerika'da olduğu gibi birilerinin silahlanması mümkün değil.

Bulundurma ve taşıma ruhsatının şartları kanunla belirlenmiştir. Herhangi birisinin gidip silah alması söz konusu değil. Ama eğer birileri ruhsatsız silah bulunduruyorsa ki, bu konuda İçişleri Bakanlığımız ve emniyet çalışmalarını sürdürüyor.

'AK PARTİ HÜKÜMETİNİN SİLAHLANMA KONUSUNDA HASSASİYETİ SON DERECE AÇIK'

Bu olayda kullanılan silahta taşıma ruhsatı olan değil bulundurma ruhsatı olan bir silahla, bu cinayet işlenmiş durumda. Bizim özellikle AK Parti hükümetlerinin silahlanma konusundaki hassasiyeti son derece açık."

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2017, 08:34

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER