AKP'den kayyım açıklaması: Görevden almalar kamu vicdanına uygun

Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanları görevden alındı

AKP'den kayyım açıklaması: Görevden almalar kamu vicdanına uygun

AK Parti Başkanvekili Mehmet Muş, İçişleri Bakanlığı’nca, Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlıklarındaki görevlendirmelerle ilgili, “Belediye imkanlarını terör örgütü PKK’ya yardım için kullanan HDP’li belediye başkanlarının İçişleri Bakanlığınca görevden alınması hem hukuka hem de kamu vicdanına uygun bir işlem olmuştur” dedi. Muş, söz konusu işlemin Anayasa’nın 127. maddesi ve Belediye Kanununun 45. ve 47. maddelerine uygun olduğunu iddia etti.

AK Partili Muş, "devletin ilgili kurumları tarafından yapılan incelemelerde, HDP’li belediyelerde, terör örgütüyle iltisaklı olduğu için görevden atılan kişilere belediyede fiili görev verildiği, ‘eşbaşkanlık’ adı altında kanunda yeri olmayan bir uygulamayla seçilmemiş kişilere belediye başkanlığı yaptırıldığı, terör örgütüne eleman kazandırmak için propaganda yapıldığı, cadde, sokak, park, bahçelere terör örgütü mensuplarının isimlerinin verildiğinin görüldüğünü" ileri sürdü.

Belediye başkanlarının, "bizzat kendilerinin terör örgütüyle iltisakı olduğuna dair soruşturma ve kovuşturmalar yürütülmüşken görevde kalmalarının hukuken mümkün olmadığını" söyleyen Muş, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı’nın, PKK’nin ilk eylemi kabul edilen 1984 baskınının yıl dönümü etkinliğine de katıldığını iddia etti. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2019, 12:32

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şabo şah
Şabo şah - 2 yıl Önce

Namusuz şerefsiz haysitetsiz gayri meşru feto piçi

Çoşkun paşa
Çoşkun paşa - 2 yıl Önce

İnsan kanını içe içe insan tipinde uzaklaşmış Ankebut ve pirepumd a benziyor

Behram işbilen
Behram işbilen - 2 yıl Önce

kamunun vicdanını ölçen aletmi var sizde?

SIRADAKİ HABER