Akhisar AK Parti'de toplu istifa

40 kişi istifa ettiğini açıkladı…

Akhisar AK Parti'de toplu istifa

AK Parti Akhisar İlçe Teşkilatı’nda, aralarında kurucu üyelerinde bulunduğu 40 kişi partiden istifa ettiğini açıkladı.

Gar Gazinosu’nda düzenlenen basın açıklamasında AK Parti’den 2009 yılında Mecidiye Belde Belediye Başkan adayı olan ancak seçilemeyen Eser Zafer, istifalarının gerekçesini açıkladı.

Zafer, "Severek üye olduğumuz, kurduğumuz ve beraber yürüdüğümüz partimizin bayrağını daha yukarı taşımanın mücadelesi hep beraber verdik. Türkiye’de her kesimi kucakladığını düşündüğümüz Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Gezi olaylarıyla başlanan ve 17 Aralık soruşturmasıyla devam eden süreç ile başbakanımızın kullanmış olduğu sert üslubu, takınmış olduğu tavır ve davranış bizleri derinden yaralamıştır.

Basında çıkan yolsuzluk iddialarının aydınlatılması gerekirken adalet ve emniyet mensupları üzerinde baskı oluşturulması, yolsuzlukların üzerine gidilmemesi, toplumun kutuplaştırılması ve kamplara bölünmesi bizleri endişeye sevk etmektedir.

Ayrıca 11 yıldır elde edilen demokratik kazanımlardan hızla uzaklaşılması ve son olarak da milli iradeye kumpas kurup darbe yapma girişimlerinde bulunan güruhun yapılan özel düzenlemelerle serbest bırakılmasına vesile olunması sonucunda tahliye olanların bazılarının yapmış oldukları haddi aşan açıklamalar partimize olan sevgi ve inancı bitirmiş durumdadır.”

Bugüne kadar bu üslup ve davranışların sonlandırılmasını sabırla beklediklerini belirten Zafer, "Ancak olayların daha da içinden çıkılmaz hale gelmesi ve vicdanları yaralayan durumların ortaya çıkması nedeniyle büyük ümitlerle üyesi olduğumuz Adalet ve Kalkınma Partisi’nden istifa ettiğimizi duyurmak isteriz" dedi.

Soruları da cevaplandıran Zafer, şu an 40 kişinin istifa dilekçesini yazdığını belirtip, "Bu rakamın en az 100’ü bulacağına inanıyoruz. Çünkü arkadaşlarımızdan çok rahatsız olan kişiler var. Toplu olarak bir partiye oy vermek gibi bir düşüncemiz olduğu iddiaları gerçeği yansıtmıyor. Özgür iradeleriyle istifa eden arkadaşlarımız istedikleri partilere oy verebilirler. Bizim sıkıntımız ülkemizin her geçen gün kamplaşmasıdır. İstediğimiz verilen sözlerin yerine getirilmesi. Yalan söylenmemesi, halkımızın kardeşliğinin bozulmamasıdır. Fakat ne yazık ki diller çok sivridir" diye konuştu. (Vatan)

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2014, 23:08

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER