Akdoğan'dan 'Çözüm sürecinde tren rayına oturdu' açıklaması

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 'trenin hızını' atılacak adımların ve samimiyetin belirleyeceğini söyledi...

Akdoğan'dan 'Çözüm sürecinde tren rayına oturdu' açıklaması

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan "çözüm süreci"yle ilgili atılacak adımları samimiyet ve dürüstlüğün belirleyeceğini ve bu süreçlerde dürüst, kararlı ve cesur olunması gerektiğini söyledi.

"Süreç şimdi rayına oturdu" diyen Akdoğan'ın AKP Gebze ilçe kongresindeki konuşmasından öne çıkan kısımlar şöyle:

"TREN RAYA OTURMUŞ DURUMDA"

“Şu anda tren raya oturmuş durumda ama bunun hızını ne belirleyecek? Atılacak adımlar, samimiyet ve dürüstlük belirleyecek. Bu süreçlerde samimi olmak gerekiyor, dürüst, kararlı, cesur olmak gerekiyor. Çözüm süreci, AK Parti’nin başlattığı bir süreçtir. Akan kan, gözyaşı dursun, analar ağlamasın dedik. Bu, Türkiye için beka sorunudur. Birlik ve bütünlüğümüzü, iç barışımızı tehdit etmektedir dedik. Bu yüzden çözüm süreci başlatıldı.”

"YOL YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

“Demokratik açılım dedik, arkasından Reşadiye saldırısı geldi, Habur olayı geldi. Oslo süreci dedik, Silvan saldırısı geldi. Çözüm süreci dedik, Kobani bahanesiyle yaşanan vandalizm ortaya çıktı. Her seferinde süreci sabote edecek adımlar atıldı. Bu, sadece bizim başımıza gelmiyor, Özal’a da aynı şeyler yapıldı. ‘Kürt’ dediği için başına gelmedik kalmadı. Erbakan‘ın ‘Kürt sorunu raporları hazırlattı’ diye iktidardan düşürülmesinin bir sebebi de odur arkadaşlar. Ak Parti de taşın altına elini koydu. Cesaretle, ben bu oyunu bozacağım, bu millete bunun bedelini ödettirmeyeceğim, Türkiye ‘nin bölünmesine izin vermem dedi. Bu süreçleri başlattı, türlü türlü sabotajlar ortaya çıktı. Buna rağmen yol yürümeye devam edeceğiz. Kararlı bir şekilde.”

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2014, 21:45
YORUM EKLE