Akdoğan'dan 'savaş' konuşması ve HDP'ye açık tehditler

'Hukuk' ve 'demorkasi'ye vurgu yapanları 'ağlak' diye niteleyen Yalçın Akdoğan: 'Vurup kaçacaksın, sonra hukuk yargı deyince ağlamaya başlıyorlar; Bizi kapatacaklar, onu yapacaklar'

Akdoğan'dan 'savaş' konuşması ve HDP'ye açık tehditler

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan AKP Genel Merkezi'nde yaptığı açıklamada PKK'ye yönelik operasyonlara ilişkin olarak, "Nerede inleri varsa bulunacak. Biz sabır içinde tolerans içinde bir yere getirdik ama hep yalan söylediler suiistimal ettiler. Bu geçici bir durum da değildir söyleyeyim. Herkes ders alana kadar, hukuktan ders alana kadar böyle devam edecek," diye konuştu. Konuşmasında HDP'yi hedef alan Akdoğan, 'hukuk' dedi, 'biz parti kapatmaya karşıyız ama..' dedi ve ekledi: "'Ben sırtımı teröre, terör örgütüne dayadım' diyenler, onu kınayamayanlar, teşvik edenler, iş birliği yapanlar, bunlar elbette hukuk adına hesap vermek durumundadır."

Yalçın Akdoğan'ın konuşması şöyle:

"KİMSE 'DEMOKRASİ İÇERİSİNDE BİR OYUNCUYUM' DİYEMEZ" DEDİ, HDP'Yİ İŞARET ETTİ

"Bir yanda parmak sallayanlar var, bir tarafta silah sallayanlar. Bu ikisine de izin vermeyiz. Demokrasiyi bu ikisi de zehirler. Kimse devlete meydan okuyarak, hukuka meydan okuyarak, 'demokrasi içerisinde bir oyuncuyum' ben diyemez. Biz parti kapatmaya karşıyız ama 'ben sırtımı teröre, terör örgütüne dayadım' diyenler, onu kınayamayanlar, teşvik edenler, iş birliği yapanlar, bunlar elbette hukuk adına hesap vermek durumundadır. Bunları da bir birine karıştırmamak lazım. Sen gelip her türlü kötülüğü yapacaksın, vurup vurup kaçacaksın, sonra hukuk, yargı, demokrasi denildiğinde ağlamaya başlayacaksın.

"SÜRECİN AKTÖRÜ TAYYİP ERDOĞAN'A SAVAŞ AÇTILAR"

"Bazıları iyi niyetle diyorlar ki boş verin bunları süreci devam ettirin. Tamam kardeşim, süreci devam ettirelim de sen bunlara bir defa dönüp şunu dedin mi, Sen bu sürecin düşmanları ile niye iş yapıyorsun. Eğer başarılı olursan bu süreç ne olacak dedin mi? Sürecin aktörü mimarı Tayyip Erdoğan'a savaş açıyorsun. Bu süreç zarar görür dedin mi? Demedin. Zulümleri baskıları yapan terör örgütüne sen süreci zehirliyorsun, dedin mi? Demedin.' Bunların da artık konuşulması lazım.

'DEMOKRASİ' VE 'HUKUK'A VURGU YAPANLARA 'AĞLAK' YAKIŞTIRMASI

"Vurup kaçacaksın. Sonra hukuk yargı deyince ağlamaya başlıyorlar. Bizi kapatacaklar, onu yapacaklar. Arkadaşlar dibinde ot bitirmeyen zalim anlayış sensin. Bir Ak Parti tabelasına tahammül edemiyorlar. Silah çekerek devletin güvenlik güçlerine, uyuyan polisi uyurken şehit ediyorlar bu nasıl bir kahpeliktir. Bu PKK ahlaksız. Herkes haddini bilecek. Herkes hukuk içerisinde hareket edecek.

"OPERASYONLAR GEÇİCİ DEĞİL"

"Bunların tek tek hesabı sorulacak. Nerede inleri varsa bulunacak. Biz sabır içinde tolerans içinde bir yere getirdik ama hep yalan söylediler suiistimal ettiler. Bu geçici bir durum da değildir söyleyeyim. Herkes ders alana kadar, hukuktan ders alana kadar böyle devam edecek. Kaosun olduğu yerde kimse yaşam hakkını sürdüremez. Kobani’de yıktılar yaktılar. Söz verdiler yol kesilmeyecek, yakılmayacaklar. Kaç kere söz verdiler. Türkiye ateş çemberinden geçiyor. Üzerimizde büyük bir yük var. Bunu bilerek hareket etmemiz gerekiyor. Ben tekrar herkese teşekkür ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2015, 13:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
aryan
aryan - 3 yıl Önce

bu adam turkiyenin felaket tellaligini yapiyor

Özcan
Özcan - 3 yıl Önce

Türkiye gerçek bir demokrasi olacaksa, şiddetten arınmış bir siyaset gerçek olacaksa, biata değil bireyin özgür iradesine bağlı bir hayat oluşturulucaksa, bunun yolu HDP’nin güçlenmesinden geçer, zayıflamasından değil.