Akademisyenler Erdoğan’ın hedefinde

Erdoğan,“Kendilerine ‘akademisyen’ diyen bu kitlenin terör örgütünün dilini, üslubunu kamuoyuna dayatmasıdır” dedi

Akademisyenler Erdoğan’ın hedefinde

Ankara'da 99 baraj ve HES'in açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan barış metnine imza atan akademisyenleri bir kez daha sert şekilde eleştirdi. Erdoğan, " Kendilerine akademisyen diyen bir grup, bir güruh çıkıp alenen terör örgütü yanında saf tutarak devletine ve milletine kin kustu” ifadelerini kullandı.

Barış İçin Akademisyenler girişiminin barış ve müzakere sürecine dönülmesine yönelik yaptığı açıklamalara ilişkin tartışmalar sürüyor. Erdoğan’ın açıklamalarının ardından YÖK, rektörler, Sedat Peker ve bazı ülkü ocaklarının harekete geçmişti.

Akademisyenlerin PKK’nin yanında saf tuttuğunu söyleyen Erdoğan, “78 milyon vatandaşımızı, bu bin 100 tane sözde aydından izin alarak, icazet alarak mı yöneteceğiz” dedi.

Erdoğan konuşmalarının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Bu barajların en büyük düşmanı hangi güruhtur biliyor musunuz, bölücü terör örgütüdür ve onu destekleyen siyasetçilerdir ve onu destekleyen akademisyenlerdir.

Her ne kadar bu bildiriyi ülkemizdeki 151 bin akademisyenden sadece bin 200’ü imzalamış da olsa ortaya çıkan durum çok düşündürücüdür.

Kendilerine ‘akademisyen’ diyen bu kitlenin tamamı yalandan, saptırmadan, propagandadan oluşan terör örgütünün dilini, üslubunu kamuoyuna dayatmasıdır.

Terör örgütü adına elinize silah alıp kurşun sıkmanızla, onun propagandasını yapmanız arasında hiçbir fark yoktur. Bunun düşünce ve ifade özgürlüğüyle bir ilgisi kesinlikle bulunmuyor. Bu ülkenin, bu vatanın birliğine beraberliğine karşı olan herkes bilsin ki bizim karşımızdadır.

Çınar saldırısı dahi tek başına terörün ve terör karşısında haysiyetli bir duruş sergilemeyenlerin alçak, ahlaksız, karanlık yüzünü göstermeye yeter.”

‘1100 AYDINDAN İZİN Mİ ALACAĞIZ’

“Biz, 780 bin kilometrekarelik bu vatan topraklarını, 78 milyon vatandaşımızı, bu 1100 tane sözde aydından izin alarak, icazet alarak mı yöneteceğiz. Biz, izni ve görevi milletten aldık. Şimdi de milletin bize verdiği yetkiyi kullanıyoruz, bunu sonuna kadar da kullanacağız.”

“Şimdi bu tablo karşısında terör örgütünün yanında yer almak için ancak o bildiriye imza atan sözde akademisyenler gibi ruhunuzun kirlenmesi, kararması, her türlü insani hasleti yitirmiş olmanız lazımdır. Bu mümkün mü, milletimizin bu mandacı artıklarına hak ettikleri cevabı vereceğinden ben şüphe duymuyorum.”

KILIÇDAROĞLU’NA ELEŞTİRİ

“Ana muhalefet partisinin genel başkanı çıkıyor, terör örgütünün propagandasına alet olmasından duyduğu pişmanlığı dile getiren bir televizyon programcısını ‘dik duramadın’ diye eleştiriyor. Bu genel başkana göre o televizyon programcısı bu durumdan üzüntü duymak bir yana, aynı tavrını sürdürmeli, yani terör örgütünün propagandasına devam etmeliymiş, öyle diyor genel başkan. Biliyorsunuz aynı zat daha önce hendekçi teröristleri de arkadaşı olarak ilan etmişti. Beyefendi bir kazma kürek de sen eline al, sen de git orada hendek açıver.”

SAVCILARA YENİ TALİMAT

“Şimdi buradan ben ilgili kurumlarımıza sesleniyorum. Dün seslendim, bugün de sesleniyorum. İlgili kurumlarımızın da anayasamıza ve yasalarımıza göre açık suç teşkil eden bu ihanet karşısında, anayasal ve yasal gereklerini yapacaklarına inanıyorum. Buradan asla taviz verilemez.”

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2016, 13:25

YORUM EKLE
YORUMLAR
ARAF
ARAF - 5 yıl Önce

bi̇z variz, beraberi̇z, ortağiz.
bu ne ya? çildirmişliğin en zi̇rvesi̇, akil yürütme yasakli, tanri kilikli zavalilar, nemrutlarin, firavunlarin dölleri̇ geri̇ geldi̇. öldürdükçe zevk aliyorlar, daha çok ölüm daha çok korku i̇le toplumu si̇ndi̇rme ve sömürü alanlarini en üst sevi̇yede tutma peşi̇ndeler. ölüm zaten gelecek, ha bugün ha yarin ha başka bi̇r gün ama mutlak gerçekti̇r. bu gün var olanlar bi̇r gün hepsi̇ ölecek, ölüm korkusu olsa ne olur olmazsa, ölümden korkan da ölecek, öldüren de.. her i̇nsan doğarken yalniz doğar, çiplak doğar ve mülksüz doğar, ama büyüdükçe ve yanliş temeller üzeri̇ne i̇nşa edi̇len toplumu okudukça yanlişi haki̇kat zan eder ve öyle yaşar. oysa bi̇zler hepi̇mi̇z eşi̇di̇z. farkimiz yok. eğer üstünlükleri̇mi̇z olsayda farkli doğardik. bi̇zi̇ yönetmeye çalişanlar, bi̇zi̇ sömürmekten, bi̇zi̇ köleleri̇ olarak görmekten başka ne verebi̇li̇rler ki̇ bi̇ze. bi̇r li̇dere umut bağlamak, cehenem kapisina dayanmaktir. orda yanmaktir. esareti̇ gerçek yaşam bi̇lmekti̇r.

ARAF
ARAF - 5 yıl Önce

toplum kabulleni̇rse mutlu oluruz. yoksa kaos ve savaşlar dayatmadan kaynaklidir. ki̇mse kendi̇ni̇ kandirmasin bu gün en zorba di̇ktatörler yaptiklari zülmle yok olurlar. sadece i̇nsan olmayalim. canli olalim. cansiz olalim, bütün varliklarin var olmasi bi̇zi̇ tamamlar. bi̇r varliğin yokluğu, yok olmasi zarar görmesi̇ bi̇zden bi̇r parça eksi̇li̇r. bi̇zi̇ hasta yapar, mutsuz eder. kaynaklari pervasizca yok etmeyeli̇m. onlari en doğru şeki̇lde eşi̇t bi̇r mecrada paylaşalim. şi̇mdi̇ hangi̇ doğru di̇yeceksi̇ni̇z. evet, en doğrusunu beraber bulalim. bi̇r araya geleli̇m. konuşalim tartişalim. toplum olarak, sokak olarak, köy olarak, şehi̇r, kasaba olarak konuşalim tartişalim. doğrusunu hep beraber bulalim ve her kesi̇n doğru dedi̇ği̇ haki̇katin kendi̇si̇di̇r. onu temel mi̇henk taşimiz yapalim. toplumu onun üzeri̇nden öreli̇m. kenetleneli̇m. bi̇r bedendeki̇ hücreler gi̇bi̇ kenetleneli̇m. ortak yaşam alanimiz dünya i̇se, onu bi̇r beden olarak göreli̇m. bi̇zler bi̇reyler i̇se hücreleri̇z.

ARAF
ARAF - 5 yıl Önce

ve bi̇rleşeli̇m. beraber paylaşalim. ortaklaşalim. aramizdaki̇ yalanlari atalim. sahte kurnaz li̇derleri̇n peşi̇nden deği̇l. beraber yöneteli̇m kendi̇mi̇zi̇. bi̇zi̇ bi̇r bi̇ri̇mi̇ze düşman eden si̇stemler. i̇nsanliğa, doğaya, canliya haki̇kati sunmadiğindandir. 10 bi̇n yillik i̇nsanlik tari̇hi̇nde sükünet 300 yildan fazla deği̇ldi̇r. 9700 yil savaş ve kaosla geçmi̇şti̇r. i̇şte bu bi̇ze büyük bi̇r göstergedi̇r. büyük bi̇r dersti̇r. bi̇ze sunulan si̇stemleri̇n temelleri̇ni̇n sağlam olmadiği, hatali yapildiğinin göstergesi̇di̇r. i̇nsanlik i̇lk yerleşi̇k hayata geçti̇ği̇nde tarimla uğraşti, üretti̇, arti ürünü oldu, bunu korumak i̇stedi̇. masumane bi̇r si̇stemi̇n temeli̇ni̇ atti. koruma i̇çgüdüsüyle yapti bunu, ama o si̇stem şi̇mdi̇ i̇nsanliği kemi̇ri̇yor, doğayi, bütün canlilari tüketi̇yor. kendi̇si̇ni̇ yaratici konumuna koyuyor. korumak i̇stenen arti ürünün tamamina o i̇lk kurulan si̇stemi̇n devami el koyuyor. o yetmi̇yormuş gi̇bi̇ çildirmiş, güçlendi̇kçe pervasizlaşmiş,

ARAF
ARAF - 5 yıl Önce

toplumu bi̇reyi̇ sinirlara haps etmi̇ş, kendi̇ maliymiş, metasiymiş gi̇bi̇ sömürmekte, köleleşti̇rmekte, kafasina vurarak ekmeği̇ni̇ eli̇nden almakta, konuşmasina i̇zi̇n vermemekte, çünkü toplumun düşüncesi̇ni̇n onlar açisindan bi̇r önemi̇ bi̇r ehmi̇yeti̇ yoktur. onlar köledi̇r. efendi̇leri̇ i̇se o toplumun i̇lk i̇nşa ettği̇ si̇stemleri̇n devamidir. artik güçlüdür, tecrübeli̇di̇r. nasil yok edeceği̇ni̇, korkutacağini, si̇ndi̇receği̇ni̇ i̇yi̇ bi̇li̇r. bunca zülümler, acilar, yikimlar, dağilmalar yaşanmaktadir. li̇der toplum olsun. bi̇rey toplumun bi̇r hücresi̇ olarak görevi̇ni̇ yapsin. bi̇r bedeni̇ 40 parçaya ayirirsak o beden ölür, çürür ve yok olur. dünya bi̇r bedense neden yüzlerce parça neden her parçada bi̇r sömürü kalesi̇ var. öbür bütün hücreleri̇ gün be gün öldürmekte yok etmektedi̇r. ey toplumun bi̇reyleri̇ işiği görün işik artik görünüyor. ona koşalim siki sikiya bağlanalim. o bi̇zi̇ ni̇rvanaya ulaştiracaktir.

ARAF
ARAF - 5 yıl Önce

. düşünceyi̇ fi̇kri̇ i̇lmi̇ ve fezayi onun i̇nsafina birakmaktir. hi̇ç olmaktir. her şeyi̇ni̇ tesli̇m etmekti̇r. öz gücümüz, öz düşüncemi̇z ve öz fi̇ki̇rleri̇mi̇zi̇ tartişalim. doğrusunu beraber bulalim. beraberce toplumsal düzeni̇mi̇zi̇ ahlak i̇lkeleri̇mi̇z üzeri̇nde kurgulayalim. eşi̇tli̇kçi̇ olalim. asla bundan tavi̇z vermeyeli̇m. adi̇ kurnazliklar yapmayalim. firsatlari kendi̇mi̇z i̇çi̇n deği̇l hepi̇mi̇z i̇çi̇n kullanalim. beyni̇mi̇zi̇n düşünceleri̇ni̇ yasaklamayalim, birakin araştirsin, korkmasin onu terbi̇ye etmeyi̇n. özgür olsun doğrusunu toplumun onayina sunsun.

ARAF
ARAF - 5 yıl Önce

YETERKİ KORKULARINIZI YENİN. ARTIK ARTI ÜRÜNÜMÜZÜ KENDİMİZ KORUYALIM. EFENDİLERE KURTARICILARA İHTİYACIMIZ YOKTUR. KENDİ ÖZ GÜCÜMÜZE, DÜŞÜNCEMİZE VE 10 BİN YILLIK TOPLUMSAL YAŞAM TECRÜBEMİZE GÜVENELİM. BAKIN GÖRECEKSİNİZ. VÜCUT BÜTÜNLÜĞÜNÜ TEKRAR OLUŞTURURSAK, ASLA SAVAŞLARDA OLMAYACAK, SAVAŞ SEKTÖRÜNE HARCANAN ARTI ÜRÜNLER, BİREYLERE YANİ HÜCRELERİN YAŞAMLARINA YAŞAM KATACAK, İNSANLIK EŞİTLİĞİ GÖRECEK, BARIŞI GÖRECEK, ÜRETECEK, ÜRETTİKLERİNİ TOPLUMUN HİZMETİNE SUNACAK, EFENDİLERİN SALTANATLARINI YOK EDELİM. YIKALIM, ARTIK HERKES EŞİT OLSUN…..
TOPLUMLARIN KURTULUŞU KENDİ ÖZ GÜÇLERİNDEDİR. YOKSA HEPİMİZ HELAK OLACAĞIZ. GEÇ OLMADAN KENDİNİZE GELİN……..

amed
amed - 5 yıl Önce

tarih. herkesi. yargiliyacak

amed
amed - 5 yıl Önce

senin. cete. basi. biz. kurtlede. yemez. o. cetebasini. surda. bekliyoruz

SIRADAKİ HABER