AK Parti'ye 'derin' destek

Çarkın konuşmaya başladı, Mehmet Ağar kendini sağlama aldı...

AK Parti'ye 'derin' destek

1000 operasyon yapmakla övünen derin devletin baş aktörlerinden Mehmet Ağar’ın desteklediği parti ortaya çıktı…

Bir süredir Zaman Gazetesi’nin Mehmet Ağar’la ilgili haberlerinde kullandığı özenli ve kollayıcı dilin nedeni de anlaşıldı. 'Derin devletle' mücadele ettiğini iddia eden kesimlerin, uzlaştıkları derin devlet unsurlarını kendi bünyelerinde temize çekmeye çalıştıkları iddiaları güç kazandı. (Zamanın Mehmet Ağar'ın AK Parti'yi desteklemesi ile ilgili haberi BURADA >>> )

Eski Özel Harekâtçı Ayhan Çarkın'ın, 1990’lı yıllarda işlenen cinayetlerden Mehmet Ağar ve Tansu Çillerin ‘haberdar’ olduğunu söylediği ve mağdur ailelerin 'Çarkın yetmez, bu dava Mehmet Ağar'dan Tansu Çiller'e kadar uzanmalı' dedikleri bir süreçte Mehmet Ağar’dan AK Parti’ye destek geldi.

Mehmet Ağar açıklamalarında Başbakan ve Ak Parti ile uzun süredir temasta olduğunu da itiraf etti.

DEMOKRAT Parti eski Genel Başkanı Mehmet Ağar, seçimlerde AK Parti’yi destekleyeceğini açıkladı. AK Parti’nin, Adnan Menderes ve Turgut Özal’ın çizgisinde gelen tek parti olduğunu belirten Ağar, "Merkez sağın geleneksel normlarını içinde var eden parti, bugün iktidar partisi AK Parti’dir” dedi.

Mehmet Ağar Elazığ’da yayın yapan Kanal E'nin haber bültenine telefonla bağlanırken, halkın kendisini yıllarca onurlandırdığını ve ’şeref madalyası’ taktığını söyledi. Ağar, "Elazığ halkı yıllarca göğsümüzden eksik olmayacak şeref madalyasını taktı. Bu gururla taşıyacağımız bir madalyadır. 2007 yılından itibaren ben siyasetten uzak kaldım. Hep onların sayesinde bu ülkede onurla gururla rahat gezdik, şükranlarımı sunuyorum, Allah her zaman onların yanında olsun" diye konuştu.

Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu’nun Demokrat Parti’den, Ak Parti’ye geçişini anlatan Ağar şöyle dedi:

"Bu dönem siyasetin tamamen dışındaydım. Şöyle bir siyasi gelişme oldu; bu süreç içerisinde Belediye başkanımız Süleyman Selmanoğlu seçimlerden önce bana geldi. Büyük bir nezaket gösterdi. 1995 yılından 2007 yılına kadar birlikte olduğumuz bir dost, bir evlat, bir kardeş gibi, yeri geldi benim için adaylıktan feragat etti. AK Parti’ye geçeceği zaman bir başka nezaketi de Sayın Başbakan gösterdi. Süleyman beyden önce bize teklif getirdiler, bizden müsaade istediler. Biz de ’Estağfurullah’ dedik. Ben bunu şükranla ifade ediyorum. Süleyman beyin iktidar partisinden belediye başkanı olması çok önemliydi. İmkânlar bakımından büyük bir memnuniyetle buna ’Evet’ dedik."

"BİR TEK OYUM VAR"

Mehmet Ağar, "Siyasi gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine, geleneksel siyasi çizgisinin merkez sağ olduğunu, merkez sağın geleneksel normlarını içinde var eden partinin günümüzde AK Parti olduğunu belirterek, "Seçmen olarak Elazığ’da bir tek oyum olduğu için, tercihimi bu yönde kullanırdım diye düşüyorum" yanıtını verdi.

AK Parti’nin, Adnan Menderes ve Turgut Özal çizgisinde gelen tek parti olduğunu savunan Mehmet Ağar, "Merkez sağ iktidarların tamamı kalkınmacı, büyümeci, altyapı hizmetlerine önem veren bununla birlikte ekonomiyi büyüten, geliştiren, iş alanlarını açan, bu çizgide sayın Başbakanın çok dirayetle irdelediğini görüyorum. Bundan da büyük memnuniyet duyuyorum" dedi.

Elazığ’daki her adayın hemşerisi olduğunu anlatan Ağar, bugün bir tercih yapmak zorunda kalması halinde Ak Parti’yi seçeceğini anlatırken, "Süleyman beyin (Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Salmanoğlu) olduğu bir parti ve dolayısıyla söylediğim çizgiler içerisinde hizmet eden bir parti. Herkesin bir tercihi var. Herkes herkesin tercihine saygı gösterir, bu yönde kullanırdım diye düşünüyorum" diye konuştu.

Kaynak: VATAN


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER