Ak Partili vekil Başbakan'a yüklendi ve istifa etti

'Partiler kimsenin babasının çiftliği değildir' dedi…

Ak Partili vekil Başbakan'a yüklendi ve istifa etti

Ak Parti İzmir milletvekili Erdal Kalkan Twitter'dan yaptığı açıklamada Ak Parti'den istifa ettiğini duyurdu.

AK Parti İzmir Milletvekilleri Ertuğrul Günay, Erdal Kalkan ile Ankara Milletvekili Haluk Özdalga, partiden ihraç edilmeleri talebiyle Müşterek Disiplin Kurulu'na gönderilmesinin ardından, Erdal Kalkan Twitter'dan yaptığı açıklamada partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Kalkan istifasını şu sözlerle dile getirdi:

"Ailemizi çocuklarımızı, canımızı, işimizi ve Ülkemizin güvenliğini koruyan bu uğurda şehit olan güvenlik güçlerimize esenlik ve sabır dilerim. Ben bu partiye askeri müdahale döneminde girdim. Sn.Erdoğan'dan önce tavır koydum. Siyasi partiler demokratik rejimin vazgeçilmez unsurlarıdır. Siyasi partiler kimsenin babasının çiftliği değildir. Hele Sn Tayyip Erdoğan'ın değil, onlar milyonlarca insanın yarattığı sosyal varlıklardır. Hükümet ve iktidar ve parti disiplini yolsuzlukları, hırsızlıkları, soygunu engellemek için vardır. Bu iş burada bitmez. Yüce Halkımız her şeyi görüyor. Hakem Halkımız olsun. Kurtuluş savaşı yapan bu Halk bunu da çözer. Kalkınma Partisinden istifa ediyorum. Biliniz ki Dünya dönüyor Halkımız da aptal değil, yolunuz kapalıdır. Ben ki 12 Mart'ları 12 Eylül'leri,28 Şubat'ları, 27 Nisan'ları yaşamışım dik durmuşum R.T.E hoşgeldi sefa geldi. Önce Demokrasi."

Erdal Kalkan bunlrı yazdıktan sonra tweetter üzerinden Ak Partililer tarafından çok yoğun hakaret ve tehdite maruza kaldı.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2013, 22:21
YORUM EKLE