Ak Parti'den Saadet Partisi'ne teklif gitmiş

Mustafa Kamalak, sürpriz bir iddiada bulundu…

Ak Parti'den Saadet Partisi'ne teklif gitmiş

Saadet Partisi Genel Başkan Mustafa Kamalak partisine Milli Görüş geleneğine ilişkin değerlendirmeler yaparken geçen genel seçim öncesi partisine yapılan vekillik teklifini açıkladı.

 

Kamalak dün sabah kahvaltıda bir araya geldiği bir grup gazeteciyle sohbet ederken kısa süre önce partisini kapatan Abdüllatif Şener’i, Ak Parti’ye katılmak istemeyen HAS Partililer’i ve AK Parti’deki 3 dönem yasağı küskünlerini, “Baba ocağı biziz, kucağımız da, gönlümüz de size açık” diyerek davet etti.

 

“BAŞKANLIK DİVANI REDDETİ”

AK Parti’ye katılmaya hazırlanan Numan Kurtulmuş’un SP’de Genel Başkan olduğu günlerde hep, “İçimizdeki gizli AKP’lilerden korkuyorum” dediğini anımsatan Kamalak, şöyle konuştu: “Tayyip Bey her ne kadar ‘Milli Görüş gömleğini çıkardık’ dese de o gömleğin kendisinde izi var, Numan Bey ise hiçbir zaman Milli Görüşçü olmadı. Sonuçta da o noktaya geldi. Oraya makam mevki için mi gidiyor, bilemiyorum ama benim hep söylediğim bir şey vardır; dünyada en acınacak insan idealini yitirmiş, davasını satmış insanlardır, elde ettikleri makam ve mevkiler de sattıkları davanın bedelidir.”

 

Genel seçim öncesi yapılan 25 milletvekili teklifine ne yanıt verdiklerini ise Kamalak şöyle açıkladı, “Başkanlık Divanı’mızda da gündeme gelen bu teklifi tartışmaya bile değer görmeyerek reddettik.” (Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2012, 10:31
YORUM EKLE