AK Parti Genel Başkan Yardımcısı’ndan ABD’ye: Olum 'BASS' git

ABD, Türkiye'den yapılan vize başvurularını süresiz olarak durdurdu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı’ndan ABD’ye: Olum 'BASS' git

ABD Büyükelçiliği, Türkiye'den yapılan vize başvurularının süresiz olarak durdurulduğunu açıkladı. Büyükelçilik, vize uygulamasını askıya alma kararının gerekçesi olarak 'personel güvenliğini' gösterdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı yorumda, ABD'nin Türkiye Büyükelçisi John Bass'ın soyismine atıfta bulunarak, "Yıllarca güvenli bölge dedik, oralı olmadılar. Kendimiz harekete geçince operasyon yapıyorlar. Olum BASS git" dedi.

AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar ise Twitter hesabı üzerinden paylaştığı mesajda "ABD vize başvurularını durdurma kararıyla en ağır darbeyi ajanlarına vurdu, Türkiye'de kaldılar" ifadesini kullandı. ​

CHP'Lİ YILMAZ: WASHİNGTON'A GİTTİĞİMDE GÜNDEME GELMİŞTİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz ABD'ye vize başvurularının süresiz durdurulmasına ilişkin T24'e açıklamalarda bulundu.

Yılmaz şu ifadeleri kullandı: "Vize konusu bu konsoloslukta başlatılan süreçle alakalı. Başka şeyler de tabii tetikledi. Ama daha ziyade bununla alakalı. Washington'a gittiğimde bu konu çok gündeme gelmişti. Konuya ilişkin hukuki süreç beklenmeden havuz medyası üzerinden böyle suçlamalar yapılmasını içlerine sindiremediklerini söylemişlerdi. Bununla alakalı daha ziyade ama başka faktörlerde var tetikleyen. " 

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2017, 15:28

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER