Ak Parti Bingöl'de dağıldı

Bingöl İl Başkanı ve 13 yönetim kurulu üyesi istifa etti…

Ak Parti Bingöl'de dağıldı

AKP'li Bingöl Belediye Başkanı Serdar Serdar Atalay, Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 15 il yöneticisi, yerel seçimler öncesi toplu istifa etti. 

Bingöl Belediye Başkanı Serdar Serdar Atalay, yaklaşan 30 Mart seçimleri öncesi partisi AKP'den istifa ettiğini açıkladı.  Atalay ile birlikte, AKP Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ve 15 il yöneticisi de topluca istifalarını sundu.

Atalay, Çalbay ve istifa eden yöneticiler, Şehitler Parkı'nda yaptıkları basın açıklamasında istifa gerekçelerini sıraladı.  Atalay, Bingöl'de yapılan temayül yoklaması ve anket çalışmasında açık ara ile tercih edildiğini belirterek, "Tercih edilmeme rağmen AKP'nin Bingöl'de aday arayışı içerisine girmesinden dolayı partiden istifa ettim" diye belirtti.

AKP Bingöl İl Başkanı Cevdet Çalbay ise belediye başkanına yapıldığını öne sürdüğü "haksızlık" nedeniyle kendisi ve yönetiminin istifa ettiğini açıkladı. Çalbay, “Aslında ben böyle bir girişimde bulunmak istemezdim. Şu anda arkadaşların çoğu istifa etti. Ben de istifa zorundayım. Partimin önünü açmak için ve yeniden seçilecek yönetimin önünü açmak için istifa ediyorum" dedi.

Dershane sorunundan kaynaklı tepkileri de istifaya gerekçe olarak gösteren Çalbay, "Ben istifa etmesem bile bu saatten sonra teşkilatı oluşturamam. Arkadaşlar da ikna olacak gibi değil. Aday açıklanmadan önce halkımızın dershane konusunda da tepkisi vardı. Aday açıklandıktan sonra aday tepkisi de dershanelerle birleşince böyle bir sonuç çıktı" ifadelerini kullandı.

Atalay ve Çalbay yanı sıra AKP'li 15 yönetici toplu istifa dilekçelerini AKP Genel Merkezi'ne ilettiği belirtildi. (ANF)

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2013, 18:31
YORUM EKLE