Ahmet Türk: İrademize konulan ipoteği kaldırmak boynumuzun borcudur

Türk, Kürt siyasetçiler olarak uzun yıllardır siyaset ve direnişi iç içe yürüttüklerini dile getirdi

Ahmet Türk: İrademize konulan ipoteği kaldırmak boynumuzun borcudur

HDP’nin Mardin’deki aday tanıtım toplantısında konuşan HDP Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Ahmet Türk, Kürt siyasetçiler olarak uzun yıllardır siyaset ve direnişi iç içe yürüttüklerini dile getirdi.

Türk, “Verdiğimiz mücadelede büyük bedeller ödedik. Bundan sonra da bedel ödemeye hazırız. Biz geleceğimizi özgürlükle karşılamak isterken, bizden rahatsız olanlar Kürt halkını bastırmaya ve susturmaya çalışmak için bize saldırmaktadır. Halkın iradesine ipotek koyarak belediyelerimize kayyum atamışlardır. Bu nedenle mücadelemiz birinin başkan olması için değil, aksine halkın kendi iradesine sahip çıkmasıdır” ifadelerini kullandı.

Çalışmalarını daha önceki dönem olduğu gibi yine halkla paylaşmaya devam edeceklerini söyleyen Türk, “Bir taraftan barış ve demokrasi mücadelesi vereceğiz, diğer taraftan da halkımızın taleplerini yerine getirmek için çalışacağız” dedi.

‘İRADEMİZE KONULAN İPOTEĞİ KALDIRMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR’

Yerine atanan kayyumun katıldığı programlarda ‘belediyeyi borçla devraldıkları ve büyük işler yaptıkları’ söylemlerinde bulunması üzerinde duran Türk, şu sözlerle yanıt verdi:

“Ahmet Türk döneminde 800 milyon borç vardı diyor. Yalan söylüyor, çünkü biz belediyeleri aldığımız zaman tüm borçları kapattık. Bu yalanları üretenler hakkında suç duyurusunda bulunacağımı buradan duyuruyorum. Yaptığımız çalışmaları herkes kontrol edebilir. Elbette ki eksikliklerimiz olmuştur, ancak belediye başkan adayı ilanından sonra herkes bir seferberlik ruhuyla onuruna sahip çıkmalıdır. Bu halkın iradesine ipotek konulmuştur ve bu ipoteği kaldırmak boynumuzun borcudur.”

Kaynak: Özgür Manşet

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 21:51

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER