Ahmet Şık HDP'den milletvekili aday adayı

İddiayı Sezai Temelli doğrularken Şık henüz bir açıklama yapmadı

Ahmet Şık HDP'den milletvekili aday adayı

Gazeteci Ahmet Şık’ın 24 Haziran seçimlerinde HDP’den milletvekili aday adayı olacağı iddia edildi. HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, bu iddiayı “Evet, çok şık bir şey oldu” sözleriyle doğruladı.

24 Haziran erken seçimine sayılı günler kala partiler milletvekili adaylarını netleştirmeye başladı.

Cumhurbaşkanı adayı olarak tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ı aday gösteren HDP’nin milletvekili adayları da belirleniyor.

Artı Gerçek’in kulis bilgilerine dayandırdığı haberine göre HDP, gazeteci Ahmet Şık İstanbul’da milletvekili olarak aday aday gösterecek.

Bu iddiaya yanıt ise RS FM’de Yavuz Oğhan’ın yaptığı Bidebunu Dinle programına telefon ile bağlanan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’den geldi.

Temelli, Oğhan’ın Ahmet Şık’ın aday olup olmayacağı şeklindeki sorusu üzerine bu iddiayı doğrulayarak, “Evet aday adayları arasında. Çok şık bir şey oldu” dedi.

Ahmet Şık’tan konuya dair henüz bir açıklama gelmezken, 21 Mayıs’ta YSK’ye listeler sunulacak, 22 Mayıs’ta ise HDP Ankara’da aday tanıtım toplantısı düzenleyecek.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 14:57

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
YORUMLAR
NEDiM ŞENER'i de bekliyoruz
NEDiM ŞENER'i de bekliyoruz - 2 yıl Önce

Cok guzel bir haber !
Ahmet Şık gibi ulvi bir insani HDP'ye katilmasi biz genclerin bu ulkenin gelecegi ile ilgili hayallerimizi tekrar canlandirdi.
InsAllah NEDiM ŞENER'de katilir.

SIRADAKİ HABER