Ahlak bekçiliğine soyunan Arınç: Kadın herkesin içerisinde kahkaha atmayacak

Arıç'tan inciler...

Ahlak bekçiliğine soyunan Arınç: Kadın herkesin içerisinde kahkaha atmayacak

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç kendince bir kadın tasviri çizdi. 'Kadın herkesin içinde kahkaha atmayacak' diyen Arıç, ahlak bekçiliğine soyundu.

Partisinin bayramlaşma töreninde konuşan Arınç'a göre "Kadın iffetli olacak. Mahrem-namahrem bilecek. Herkesin içerisinde kahkaha atmayacak. Nerede öyle yüzüne baktığımız zaman yüzü hafifçe kızarabilecek, boynunu öne eğebilecek kızlarımız." 

AKP Bursa teşkilatının partisinin Merinos Parkı'nda düzenlediği bayramlaşma töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, son zamanlarda Türkiye'de ahlaki bir çöküntünün yaşandığını savundu.

Ergenlik yaşına takan Arınç, internet dünyasını eleştirmeyi de ihmal etmedi. Arınç konuşmasında şunları savundu: "Maalesef günlük hayatımızdan tutunuz, çocuklarımızın yetişmesine kadar televizyonların etkisi, şundan bundan bu kadar ama farklı bir toplum haline geliyoruz. Ahlaksızlık, fuhuş bir bataklık haline geliyor. Çocuklarımız, gençlerimiz cinsel yönelimlerinde çok kötü noktalara gidiyorlar. Türkiye'de buluğ yaşı, ergenlik yaşı çok küçüldü. Bu kızlarda neredeyse 9-10 yaşlarına, erkeklerde de 11-12 yaşına kadar küçüldü. Bunun neticesinde özellikle bu cinsel yönelimleri sürekli teşvik eden, bir kısmı sanal dünyada, internet dünyasında bir kısma maalesef televizyonlarda, gazetelerin magazin sütunlarında bir kısmı da üniversiteler başta olmak üzere eğitim alanında gençlerimizin bu heyecanlarını, bu heveslerini kötüye kullananlar var.”

Gençlik dizilerinin 13- 20 yaşları arasındaki gençleri sadece sekse bağımlı olarak yetişmesine neden olduğunu öne süren Arınç'a göre ahlaken bir geriye gidiş var. 

Ahlak bekçiliğine soyunan ve 'kadının iffeti'ni diline dolayan Arınç şunları söyledi: “Haya meselesi çok önemlidir. Haya, utanma duygusu. 'Yüzüne baktığın zaman yüzü kızarıyorsa' Hadis-i Şerif öyle diyor, haya güzeldir. Kadında olsa daha da güzeldir. Sadece kadın için değil erkek için bütün mahlukat için haya diye bir şey var. Erkekler için de haya vardır. Yalan söyleyemez, mahcubiyet ifade edecek bir söz söylemeye kalksa yüzünü yere bakar. Nerede öyle yüzüne baktığımız zaman yüzü hafifçe kızarabilecek, boynunu öne eğebilecek, gözünü bizden kaçırabilecek iffet sembolü haya sembolü kızlarımız. İffet çok önemli. Sadece bir isim değil. Kadın için de bir süstür, iffet. Erkek içinde bir süstür. İffetli olacak. Erkek de olacak. Zampara olmayacak. Eşine bağlı olacak. Çocuklarını sevecek. Kadın ise o da iffetli olacak. Mahrem-namahrem bilecek. Herkesin içerisinde kahkaha atmayacak. Bütün hareketlerinde cazibedar olmayacak, iffetini koruyacaksın. Şimdi bunu birileri söylediği zaman 'ya bu adam hangi dilden konuşuyor' diyebilirler. Bu kadar değerlerimize yabancılaştık bugün."

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2014, 19:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
metin zani
metin zani - 4 yıl Önce

o dediginiz edep yok kalmadi sayin bakanim buttun degerlerimiz ayaklar sltinda ozellikle caldilar degerlerimizi

A BİNBİR
A BİNBİR - 4 yıl Önce

.edep yahu edep arinç memleketi̇ soyup soğana çevi̇rdi̇ler bunlar ahlaksiz deği̇l küçük büyük gülen kadinlar ahlaksis öylemi̇ kadinlar gülünce si̇z erkekleri̇n aklina neler geli̇yor yahu utanmiyormusunuz ayiptir ayip

mehmet nazif
mehmet nazif - 4 yıl Önce

...senin değerlerine tüküreyim yobaz