Ağrı Belediyesi Eş Başkanı Sırrı Sakık'tan AKP'ye: Kayyımı sen Gökçek’e ata

Ağrı Belediyesi’nin faaliyetlerini halka tanıttığı toplantıda seçilmişlere yönelik tutuklamalar ve kayyım atamaları protesto edildi

Ağrı Belediyesi Eş Başkanı Sırrı Sakık'tan AKP'ye: Kayyımı sen Gökçek’e ata

Ağrı Belediyesi yaptıkları son faaliyetleri yurttaşlara tanıtmak üzere bir toplantı düzenledi. Çok sayıda yurttaşın katıldığı toplantıda seçilmişlere yönelik tutuklamalar protesto edildi.

Evrensel'de yer alan habere göre toplantıya Ağrı Belediyesi Eş Başkanları Sırrı Sakık, Mukaddes Kubilay ve yardımcıları Halef Keklik ve Ömer Polat’ın yanı sıra HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk katıldı.

Yüzlerce kişinin yer aldığı toplantıda ilk olarak konuşan HDP Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk,”Cemaat mensuplarıyla mücadele edeceğiz, bu nedenle OHAL ilan ettik’ diyenler, şu anda tüm muhalif kesimlere yönelmiş durumda. Kendisi gibi düşünmeyen ne kadar kişi varsa, hepsini sindirmeye ve korkutmaya çalışıyorlar” dedi.

Ağrı Belediyesi Eş Başkanı Sırrı Sakık da,“Biz halkımızla toplantı yapıyoruz. Bu halkı tanımıyorsunuz. Ama hodri meydan! Nereye kayyım atandıysa, bu gün seçim yapalım. Halk mı devlet mi? Görelim bakalım. Kaynağımız halkımızdır ve buralara gelen paraları da çar çur etmiyoruz. Katkı da sunuyoruz. Kayyım atayacaksan, Vallahi önce sen Melih Gökçek için kayyım atamalısın. Bütün Ankara’yı satmışlar. Kendisi, çocukları ve yandaşlarıdır. Türkiye’nin en büyük zenginleridir. Ayıptır ve günahtır. Sen Ağrı Belediyesine onlarca müfettiş gönderirken, İstanbul ve Ankara’ya bir tane müfettiş göndermiyorsun” diye konuştu. Toplantıda belediye faaliyetlerini anlatan sinevizyon gösterimi ve sunumlar da yapıldı. 
 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2016, 11:20

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER