Ağıralioğlu'ndan HDP'lilere: İsimlerinizin manasına sadakat gösterin

Ağıralioğlu'nun HDP'lilerin isimlerine ilişkin söylediği sözler sosyal medyada tepki gördü

Ağıralioğlu'ndan HDP'lilere: İsimlerinizin manasına sadakat gösterin

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, Habertürk'te  yayınlanan ‘Gerçek Fikri Ne?’ programında açıklamalarda bulundu.

Ağıralioğlu HDP'lilerin isimlerine ilişkin, "ya sizin annelerinizin babalarınızın sizin kulaklarınıza okuduğu bu isimlerin manasına sadakat gösterin, milletin beraberliğine yürüyün ya da yaptığınız şenaate uygun isimler alın kendinize" ifadelerini kullandı.hdp'li 

İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin, " Irkçı milliyetçiliğiniz batsın sizin. İsimlerimize de karışacaklar" diye tepki gösterdi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu'nun Habertürk'te Eren Eğilmez'in sunduğu Gerçek Fikri Ne? programında HDP'lilerin isimlerine ilişkin söylediği sözler sosyal medyada tepki gördü.

Ağıralioğlu'nun programda, "Selahattin, Sırrı, Hasip, Fatma, Emine ismini çok görüyorum. Bu topraklardaki aidiyet dünyamızın, kültür dünyamızın isimleridir. O yüzden ben birkaç defa zikrettim ki, ya annelerinizin babalarınızın sizin kulaklarınıza okuduğu bu isimlerin manasına sadakat gösterin, milletin beraberliğine yürüyün ya da yaptığınız şenaate uygun isimler alın kendinize" ifadelerini kullandı.

İnsan Hakları Derneği Eş Genel Başkanı Eren Keskin, "HDP'lilere, Selahattin, Hasip, Ahmet gibi isimleri kullanmayın ya da bu isimlere layık olun diyor. Haber Türk de. Irkçı milliyetçiliğiniz batsın sizin. Artık, isimlerimize de karışacaklar" diyerek tepki gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2021, 17:06

YORUM EKLE
YORUMLAR
durum düzeltmesi
durum düzeltmesi - 3 hafta Önce

iyi parti içinde yine en iyisi bu adam geçen selahattin demirtaş çıkmalı deyince kendi tarafından linç edildi.bir insanda empati kurma yeteneği olmalı çoğunda yok bu adamda yine var biraz.

Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 3 hafta Önce

Ne yazık ki insana dair değerleri sadece kendilerinde gören IRKÇI zihin kendilerini alacaklı,Küt olanları borçlu sayılıyorlar.
Bunlar ne evrensel hukuktan,nede var olan darbe anayasasından nasiplerini almamışlar.
Siyaset sorun çözmektir.
Ülke sorunlar yumağı olmuş,kendilerine verilen yetkiyi,IRK temelli olarak sürdürüyorlar.
Son on yıla bile baktıklarında,gördüklerini anlayacak çapta olmadıklarını bize anlatıyorlar
Irak,Suriye,Libya,Yemen bir daha eskisi haline gelmesi için elli yıl lazım.
Çünkü toplumları bir arada turun ,aynı zamanda o toplumların en zayıf halkası olan bir gurubun,bir diğer gurubu top yekun yok etme halidir..
Bu IRK temelli zihin,sonunda bu ülkeyi iç savaşa taşıyacak.
Bu ülke dedelerinde MİRAS,babalarının tabulu mülkü sayıyorlar.

SIRADAKİ HABER