Adaylık başvurusu için son gün: AKP'de üst üste istifalar

Adaylık başvurusu yapmak isteyen kamu görevlileri bugün saat 17.00'ye kadar başvurularını yapabilecek

Adaylık başvurusu için son gün: AKP'de üst üste istifalar

24 Haziran'da yapılacak seçimlerde milletvekili adayı olmak isteyen kamu görevlilerinin istifa etmesi için bugün son gün. Adaylık başvurusu yapmak isteyen kamu görevlileri bugün saat 17.00'ye kadar başvurularını yapabilecek.

19 yıldır Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığını yürüten Yusuf Ziya Yılmaz, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve AKP’li Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı'dan sonra Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa ediyor. 

CNN Türk'te yer alan habere göre Demir, 24 Haziran'da yapılacak seçimde milletvekili aday adayı olmak için bugün başvuruda bulunacak.

Demir '17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturması' kapsamında yargılananlar arasında yer almıştı.

Burdur Valisi Şerif Yılmaz, TRT Genel Müdür Yardımcısı Fethi Kaya da AKP'den aday adayı olmak için görevlerinden ayrıldı.

Habertürk TV'den Sibel Erdem'in aktardığına göre önceki seçimlere göre yoğun bir istifa olmadı. Bunun nedeni olarak kamu görevlilerinin erken seçime hazırlıksız yakalanması gösteriliyor. Bir diğer neden olarak da cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde bakanların Meclis dışından atanabilecek olması nedeniyle milletvekilliğine ilginin düşmesi gösteriliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2018, 18:43

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER