Adalet Bakanı: Adil Öksüz'ü birileri Türkiye'de saklıyor

Bozdağ: Halkbank Genel Müdür Yardımcı'sını ABD'de hemen tutukluyorsun, peki bu darbe girşiminin arkasındaki ismi neden tutuklamıyorsun

Adalet Bakanı: Adil Öksüz'ü birileri Türkiye'de saklıyor

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, darbe girişimi sonrası 2 gün gözaltında tutulduktan sonra 17 Temmuz'da serbest bırakılan Türk Silahlı Kuvvetleri'nin imamı olduğu öne sürülen Adil Öksüz'ün Türkiye'de olduğunu ve birileri tarafından saklandığını iddia etti.

Bakan Bozdağ, ABD Başkonsolosluğu'nun Adil Öksüz açıklamasını tatmin edici bulmadığını söyleyerek "Eğer samimilerse inandırıcılığı için ABD'de bulunan FETÖ'cülerin vizelerinin iptal edilmesi ve teröristbaşının geçici tutuklanma talebinin yerine getirilmesi lazım. Her kaçan ABD'ye gidiyor. Bakıyorsunuz, Halkbank Genel Müdür Yardımcı'sını ABD'de hemen tutukluyorsun. Peki bu darbe girşiminin arkasındaki ismi neden tutuklamıyorsun?" değerlendirmesini yaptı.

Bozdağ, sözlerini şöyle sürdürdü: "Rıza Sarraf ile ilgili yürütülen dava FETÖ ve görevden alınan savcısı Bharara ortaklığında 17 Aralık'ta Türkiye'de yapılamayan yargılamanın ABD'de yapılmasıdır. Delil yok sadece iddialar var. İddialar da 17 Aralık'ta olan iddiaların tekrarı.

Dosyada rapor varsa imza olması lazım. Türkiye'den bu soruşturma başladığında adli yardım talebi de yok. 17 Aralık'ı FETÖ adına yürüten savcılar ve polisler, resmi olmayan iddiaları alıp ABD'li yetkililere veriyor ve ABD ortaklığında yürüyor. Türkiye'yi ve Sarraf'ı suçlayan bir delil yok, itham var. FETÖ'cü savcı Bharara'nın yorumu var."

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2017, 18:36

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Firat
Ali Firat - 4 yıl Önce

yine sizler sakliyorsunuz.. bu oyunlar artık demode oldu

SIRADAKİ HABER