Adalet Bakanı: 3 hükümlü Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

17 hükümlüye de Koronavirüs tanısı konuldu, 3 hükümlü yaşamını yitirdi

Adalet Bakanı: 3 hükümlü Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, adalet hizmetlerinde yeni tip koronavirüs'e karşı alınacak tedbirlerle ilgili 5'incisi gerçekleştirilen koordinasyon toplantısında açıklamalarda bulundu.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Açık cezaevlerinde 3 mahkûm Koronavirüs'ten öldü. 17 mahkûmda Koronavirüs tespit edildi" dedi.

Gül, "Adalet teşkilatımızın tedbirlere azami şekilde uyduğunu belirtebiliriz. Adliyelerde insan sirkülasyonu yüzde 95 oranında azaldı. Noterliklerde de insan sirkülasyonu yüzde 85 oranında azaldı. Noterlerde işi olan vatandaşlarımız e-başvuru yöntemiyle yapabilecekler" dedi.

Gül, "Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri üzerine alınan tedbirler kalktıktan sonra görüş haklarını kullanamayanlara görüş hakları verilecektir. Ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlü ve tutukluların sağlıkları devletimize aittir. Ceza infaz kurumlarının kapalı cezaevlerinde pozitif bir vaka görülmemiştir. Açık ceza infaz kurumlarındaki 17 hükümlüye de Koronavirüs tanısı konuldu" bilgisini paylaştı.

Gül, "Açık ceza infaz kurumlarında 17 hükümlüye Covid-19 tanısı konuldu. 3 hükümlü hayatını kaybetti. Bugüne kadar 14 hakim ve savcının testleri pozitif çıktı Adaletin izolasyonu olmaz. Adalette durma, duraksama olmaz." ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Isci emekli
Isci emekli - 7 ay Önce

Kukla kukla adam olarak görmüyorum birer kole onursuz olarak tarihin kirli sayfalarinda yerinizi aldiniz

Adalet  herkesin temel hakkıdır
Adalet herkesin temel hakkıdır - 7 ay Önce

Bu insanların ölümünde bir bir devlet sorumludur Ya Ted bir alacaktın yada genel af İstediğin adamı bırak istemediğini bırakma bunun adı devlet böluçuluk yapıyor Türk’e af var kürde af yok bu duşmança bir yaklaşımdır

Halk
Halk - 7 ay Önce

3 kişiye bulaşmışsa mahkumların 100 / 70 bulaşmış demektir artık bu saatten sonra tetbir alması çok geç olmuştur saklanılmaz görmezden gelinmez Tutsakların hayatında devlet sorumludur devlet sorumluluğunu yerine getirmemiştir sayın bakan ölen insanlardan sorumludur utanmadan 3 kişi öldu sanki 3 tane köpek ölmüş gibi En azında viçdanın sızıyorsa görevini yerine getirmedin halk önünde istifa etmen gerekiyor

SIRADAKİ HABER