Abdüllatif Şener kapatıyor

AKP ile yollarını ayıran eski Başbakan yardımcısı Abdüllatif Şener’in Türkiye Partisi kapanıyor…

Abdüllatif Şener kapatıyor

AK Parti hükümetlerinde Başbakan yardımcılığı yaptıktan sonra yollarını ayıran Abdüllatif Şener’in Türkiye Partisi, kapanma kararı aldı. MKYK toplantısında bu karar onaylandı.

Son seçimlerde Sivas’dan bağımsız aday olan Şener, Genel Başkanlık görevinden ve partisinden ayrılmış, 17 bin oy almasına rağmen seçilememişti. Şener, yeniden Genel Başkanlık görevine dönmedi. Partinin Merkez Karar ve Yürütme kurulu da mali problemleri de dikkate alarak kapatma kararına vardı. Şener’in bundan sonra, Ankara’daki Çankaya Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev yapacağı bildirildi.

NE YAPACAK?

Türk siyasetinin önemli isimlerinden olan Abdüllatif Şener, her şeye rağmen siyasetten vazgeçmediği mesajını da veriyor. “Böyle bir ortamda finansman sorununun çözümlendiği, hem medya ayağının oluştuğu hem de STÖ bağlantılarının da olacağı yeni, güçlü bir siyasi hareketin ortaya çıkması halinde başta ben olmak üzere Türkiye Partisi kadroları olarak yeni oluşumu takip etmeye devam edeceğiz” diyor.

'Böyle bir oluşumun sinyalleri var mı?' diye sorulunca ise Şener, “Toplumda derinden derine büyük bir birikim var. Bunun sonucunda daha geniş tabanlı, medya, finans ve sivil toplum desteğiyle bir hareketin ortaya çıkacağına inanıyorum. Bunun ortaya çıkması için çaba da harcayacağım” yanıtını veriyor.

'İKTİDAR KENDİ AYAĞINA KURŞUN SIKIYOR'

Yılların tecrübesiyle toplumu algılayabildiğini, en ücra köylere kadar halkta alternatif arayışı olduğunu belirten Şener, “Vatandaş hükümet politikalarından kaygılı. Dış politikada, komşularımızla olan ilişkilerde, etrafımızda kamu otoritesinin olmadığı alanlar doğdu. Böyle bir ortamda terör en büyük risktir ve etrafımızda bu ortamın oluşmasında maalesef iktidarın büyük payı var. Etrafımızda güvensiz ortamın oluşmasına destek veren iktidar aynı zamanda kendi ayağına kurşun sıkıyor demektir. Bu gelişmeler Türkiye’nin ekonomik dengelerini de etkiliyor. Büyümedeki düşüş, 2013 ve 2014’ün rahat geçmeyeceğini düşünüyorum. Rakamları değiştirerek ekonomiyi düzeltemezsiniz” dedi.

Şener, Ak Parti’ye mesafesinin bıraktığı noktada olduğunu, Başbakan'ın ülke için büyük talihsizlik olduğunu, yanlışları tenkit edilemediği için ülkeyi büyük felaketlere sürüklediğini söyledi.

(Hürriyet – Gazeteport - Vatan)

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2013, 22:51
YORUM EKLE