Abdüllatif Şener: AKP, hayal edemeyeceği bir oy kaybı yaşayacak

“Anketlerde AKP’nin oy oranı yüzde 30 civarında geçiyor"

Abdüllatif Şener:  AKP, hayal edemeyeceği bir oy kaybı yaşayacak

CHP Konya Milletvekili Abdullatif Şener, "Anketlerde AKP'nin oy oranı yüzde 30 civarında geçiyor. Ben yüzde 30'un bile AKP için hayal olduğunu düşünüyorum. İktidarı gidici görüyorum” dedi.

Sözcü'den Saygı Öztürk'e konuşan Şener'in açıklamaları şöyle:

"Siyasetin içinde olan birisi olarak bazı olayları okuyabildiğini kaydeden CHP Konya Milletvekili Abdullatif Şener, sözlerini şöyle bitirdi: “Bu tablo, siyasetin rengini de değiştirmiş gözüküyor. Hükümete yönelik eleştirileri sadece muhalefet partilerine destek verenler değil, daha fazla  AKP'ye oy verenler yapıyor. Vatandaş feryat ediyor. ‘Elim kırılsaydı da oy vermeseydim' diyor. AKP'ye geçmişte büyük destek veren Konya'da da bu böyle gözüküyor. Bu gidiş Sayın Erdoğan'a hayal etmeyeceği bir oy kaybıyla yansıyacak. Anketlerde AKP'nin oy oranı yüzde 30 civarında geçiyor. Ben yüzde 30'un bile AKP için hayal olduğunu düşünüyorum. İktidarı gidici görüyorum.”

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2020, 09:41

YORUM EKLE
YORUMLAR
bu sefer yanılmıyorlar
bu sefer yanılmıyorlar - 1 yıl Önce

erdoğana akp ye oynayanlar elinde patlayacak ona göre yatırım yapsınlar ayasofya bile kurtaramaz bunları son kozları da gitti o kadar etki yaptığını zannetmiyorum neden ayasofya 15 temmuzdan sonra yapılsa idi etkisi çok büyük olurdu halkın o duygusal anında fakat istanbul seçimini kaybetmenin akabinde ekonomik durum bu kadar kötü olduğu durumda yapılması etkisini yok denecek kadar azaltıyor.vermeyen yüzde 5 geri gelebilir ama yüz 30 u geçemezler hatta daha az bile olabilir.

SIRADAKİ HABER