Abdullah Gül’den açıklama

Tartışmaların odağındaki Abdullah Gül, hakkındaki iddialara açıklık getirdi

Abdullah Gül’den açıklama

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 24 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Geniş mutabakat sağlanmadığını belirterek, adaylığının söz konusu olmadığını söyleyen Gül, “Geniş mutabakat sağlanmadığı için adaylığımla ilgili süreç artık söz konusu değildir” dedi.

Gül'ün açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Beka sorunlarıyla karşı karşıyayız, hamasetin ve karşılıklı hakaretlerin siyaseti esir aldığını görüyoruz. Siyasi manevraları, birçok yorumlarla meşgulüz. Böyle bir ortam içinde Türkiye seçimlere gidiyor. Benim ismim de yoğun bir şekilde gündemde. Bir faninin ulaşabileceği bütün makamlara ulaştım. Bu yolların hepsini yürüdüm. Ne ben ne ailem herhangi bir arzu içinde değiliz. Bütün beklentimiz memleketin huzurlu, istikrarlı geleceğin güçlü olması. Hiçbir arzum, beklentim olamaz.  Aktif günlük siyaset içinde olmadım.

‘GENİŞ MUTABAKAT OLURSA ÜSTÜMÜZE DÜŞENİ YAPARIZ DEMİŞTİM’

Günü geldi hain darbe teşebbüsü ortaya çıktığında hiç arkama bakmadan üstümü düşenleri yaptım. Karamollaoğlu'nun ismimi zikretmesiyle başlayan hareketlilik benim dışımda gerçekleşmiştir. Benim bilgi ve tecrübeme güvenen kişilerin bir talebiyle ortaya çıkmıştır. Ben de çok geniş mutabakat söz konusu olursa üstümüze düşeni yapmaktan kaçınmayacağımı söyledim. Temel Bey'in çabalarını takdirle karşılıyorum. Geniş mutabakatın ortada olmadığı gözükmüştür. Adaylığımla ilgili bir süreç artık söz konusu değil.

‘KİMSEYLE ŞAHSİ MESELEM YOK’

Kimseyle herhangi bir şahsi meselem yok. Ben sadece politikalar ve gelecek vizyonuyla ilgileniyorum. Bütün arzum Türkiye'nin geleceğinin parlak olması, enerjimizi negatif meselelerle değil pozitif gündemlerle doldurmak olmalıdır.

KENDİSİNİ ELEŞTİREN AKP’LİLERE TEPKİ

AK Partili bazı eski arkadaşlarım benimle ilgili zaman zaman saygısızlık boyutuna ulaşan açıklamalarına şunu söylüyorum. Onlara tavsiyem benimle ilgili sözlerini avuçlarının aralarına başlarını alarak bir mukayese etsinler, kendi bugünkü konumlarını gözden geçirsinler.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2018, 09:54

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER