Abdullah Gül: TBMM'nin bombalanacağı akla gelmezdi

Gül, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de bir araya gelecek

Abdullah Gül: TBMM'nin bombalanacağı akla gelmezdi

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Her şey akla gelebilirdi ama TBMM'nin planlı bir şekilde bombalanacağı akla gelmezdi. Bunu yapanları şiddetle lanetliyoruz. Mevcut yasalar titizlikle uygulanacak ve hak ettikleri cezayı göreceklerdir” dedi.

Meclis Başkanı İsmail Kahraman, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve muhalefet temsilcilerini kabul etti.

Görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Gül, "TSK'nın içinde örgütlenen ve bugün deşifre olan Gülen cemaatine mensup askerin organize olmasıyla yönetimin ekle geçirilmesi ve bir darbe teşebbüsü söz konusu oldu.

Her şey akla gelebilirdi ama TBMM'nin planlı bir şekilde bombalanacağı akla gelmezdi. Bunu yapanları şiddetle lanetliyoruz. Mevcut yasalar titizlikle uygulanacak ve hak ettikleri cezayı göreceklerdir. Bu işi yapanlar bir Afrika ülkesinde, Latin Amerika ülkesindekilere benzer işler yaptılar. Halkı tanklarla ezdiler. Komutanlarına en büyük saygısızlığı yaptılar. Çok şehitler verildi.

Canını feda eden vatandaşlarımız, askerlerimiz var. Cesaretle buna mani olanları rahmetle anıyorum. Gece baskının önlenmesinde Sayın Cumhurbaşkanının, Sayın Başbakanın, Meclis Başkanının, partilerin sağlam bir duruş sergilemesi örnek davranışlar olmuştur. Türkiye bu acıları atlatacaktır. Türkiye normal günlerine dönecektir. Siyasi partiler arasındaki yapıcı diyalog halkın beklediği bir manzaraydı" dedi.

Gül, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de bir araya gelecek.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2016, 20:41
YORUM EKLE