Abdullah Gül: Ahmet Sever'in kitabına müdahalem olmadı

Abdullah Gül, kitabı kendisinin yazdırdığına dair algı oluşturulmak istendiğini dile getirdi

Abdullah Gül: Ahmet Sever'in kitabına müdahalem olmadı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski danışmanı Ahmet Sever’in yazdığı ‘Abdullah Gül İle 12 Yıl’ kitabıyla ilgili “Kitabı benim yazdırdığıma dair algı oluşturulmak isteniyor” dedi.

Abdullah Gül, danışmanlığını yapan Ahmet Sever’in “Abdullah Gül ile 12 yıl” isimli kitabıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kitabı kendisinin yazdırdığına dair algı oluşturulmak istendiğini dile getiren Gül, “Kitabın yazılmasına sıcak bakmadığımı Ahmet Sever’e söyledim” dedi.

Gül açıklamasında şunları söyledi:

“Daha önceki cumhurbaşkanlarının basın müşavirlerinin görevleri sonrası tecrübeleriyle ilgili kitaplar yazdırdıkları bilinmektedir. Uzun yıllar danışmanlığımı yapan Ahmet Sever de aynı şekilde kendisinin gözlemlerine tanıklıklarına ve çevresinden edindiği izlenimlere dayanan bir kitap yazmıştır.

“Bu kitabın bazı çevreler tarafından farklı mecralara çekilmeye çalışıldığını üzülerek görmekteyim. Söz konusu kitabın benim tarafımdan yazdırıldığı, dikte ettirildiği, onaylandığı veya aynen görüşlerimi yansıttığı gibi yanlış bir algının kamuoyunda oluşturulması yönünde çaba harcayanlar bulunmaktadır.

“Bu kitabın hazırlığında herhangi bir yönlendirmem veya müdahalem söz konusu olmadığı gibi kitabın yazılmasına sıcak bakmadığımı Ahmet Sever’e aktarmıştım. Kamuoyunun çok iyi bildiği gibi benim inançlarımda ve dünya görüşümde sansüre, baskıya yer yoktur. kişilerin düşünce ve ifade özgürlüğüne saygı en büyük hassasiyetlerimden birisidir.

“Bunun bir gereği olarak danışmanım dahi olsa kitap yazması ya da yazmaması şeklinde bir telkinim olmaz. Bu sebeple hiçkimse bu kitaba farklı anlamlar yüklememeli, buradan farklı siyasi sonuçlar çıkarmamalıdır”

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2015, 15:51

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER