3 Kürt partisinden boykot kararı

PAK, PDK-Bakur ve PSK'dan 16 Nisan kararını açıkladı

3 Kürt partisinden boykot kararı

Diyarbakır’da, ortak basın toplantısı düzenleyen Kürt partileri PAK, PDK-Bakur ve PSK, “Tercihimiz, Demokratik ve Federal bir anayasadan yanadır” diyerek 16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa referandumunu boykot kararı aldıklarını açıkladı.

Kürdistan Özgürlük Partisi (PAK) Genel Başkanı Mustafa Özçelik, Kürdistan Demokrat Partisi-Türkiye (PDK-Bakur) Genel Başkanı Sertaç Bucak ve Kürdistan Sosyalist Partisi (PSK) Genel Başkanı Mesut Tek, Diyarbakır’da Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’nde ortak basın toplantısı düzenledi. 

16 Nisan’da yapılacak olan referandum için kararlarını açıklayan 3 parti başkanı, “Tercihimiz, Demokratik ve Federal bir anayasadan yanadır” diyerek hazırladıkları ortak açıklamayı okudular. Ortak açıklamada, yapılacak bir anayasaya ‘yeni’ diyebilmek için her şeyden önce onun ‘Kürt ve Kürdistan meselesine adil ve eşitlikçi bir yaklaşım ortaya koyması gerektiği’ belirtildi. Ortak açıklamada bu nedenle referandumu boykot çağrısı yapıldı. 

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2017, 08:28

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adsız
Adsız - 4 yıl Önce

bugün anayasa referandumunu boykot kararı almak, dolaylı yolda evet anlamı taşıyor. kusura bakmayın. evet deyin ki renginizi belli edin. saklamakla bir yere varamazsınız.

Abidin altintas
Abidin altintas - 4 yıl Önce

Türkiye gelen Barzani bunlara cebine para koydu herhalde

Malo
Malo - 4 yıl Önce

hangi dinden, habgi mezhepten, hangi partiden olursa olsun milli düşünen her kürd'ün na demesi mantık gereğidir.
bunun dışındaki her yaklaşım işin içinde şahsi hesapların olduğunu gösterir.

SIRADAKİ HABER