3 ilçe ve bir belde bugün yeniden sandık başında

Oy verme işlemi saat 17'ye kadar sürecek

3 ilçe ve bir belde bugün yeniden sandık başında

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından 31 Mart'taki seçimlerin iptaline karar verilen Artvin'in Yusufeli, Kırıkkale'nin Keskin ve Denizli'nin Honaz ilçeleriyle Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Kesmetepe beldesinde bugün yenileme seçimi yapılıyor.

YSK tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Artvin'in Yusufeli, Denizli'nin Honaz, Kırıkkale'nin Keskin ilçeleri, Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Kesmetepe ve Suvarlı beldeleri, Aksaray'ın Gülağaç ilçesine bağlı Demirci beldesinde seçimlerin yenilenmesine karar verilmişti.

YSK'nın seçimlerin yenilenmesine karar verdiği 7 seçim bölgesinden 4'ünde bugün vatandaşlar sandığa gidiyor. Yusufeli'de oy verme işlemi saat 07:00'da başladı ve saat 16:00'da sona erecek. Seçmenlerin saat 08:00'dan itibaren oy verebileceği Honaz, Keskin ve Kesmetepe'de ise sandıklar saat 17:00'da kapanacak.

YSK tarafından Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptal edildiği İstanbul'da 23 Haziran'da yenileme seçimi yapılacak. Aksaray'ın Gülağaç ilçesine bağlı Demirci beldesinde yenileme seçimi için vatandaşlar 21 Temmuz'da sandık başına gidecek. Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Suvarlı beldesinde ise 4 Ağustos'ta yeniden seçim yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2019, 15:49

Demokrat Haber'e Bağış Yap >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER