2 bin kişi CHP'den AKP'ye geçti

Adıyaman'da seçimlere az bir süre kala 2 bin CHP'li AKP'ye geçti...

2 bin kişi CHP'den AKP'ye geçti

CHP’den 2009 yılında Belediye Başkan Aday Adayı olan Hüseyin Kaçar ve beraberindeki 2 bin kişi, AKP’ye katıldı.

Adıyaman’da, seçimlere az bir süre kala partilerin çalışmaları kapsamında 2009’da yılında Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Kaçar ve beraberindeki 2 bin kişiye AKP rozeti taktı.

Düzenlenen toplantıda konuşan Kaçar, “Ben kendimi bildim bileli Cumhuriyet Halk Partisinde görev aldım. Yaklaşık iki yıl önce istifa ettim, niye istifa ettim? Gerek Adıyaman gerek Türkiye’nin ihtiyaçlarına cevap vermedi, dar düşündü, iktidarın yaptığı hemen hemen her şeye karşı oldu. Bu yapılanları ise ben içime sindiremedim karşıya gücün yetmiyorsa kendine gücün yeter istifa ettim” dedi.

"NEREDE EKSİK VARSA ORAYA YETŞİCEĞİZ"

Kaçar’ın konuşması sık sık slogan atılarak kesilirken, konuşmanın ardından alkışlar ile kürsüye davet edilenAKP Adıyaman Belediye Başkan Adayı F.Hüsrev Kutlu, “Bizler büyük bir aileyiz. Ağaç, dallarıyla gürler. Sizler olduğunuz zaman ben daha güçlü, daha kuvvetli, daha kudretli oluyorum. Ben sizin yanınızda olursam sizler daha güçlü olursunuz. Bizim büyük orandaki çevremiz. BizAKP olarak ayrım gözetmeyen partiyiz. Allah’ın izniyle hiçbir ayrım gözetmeden nerede kimin eksiği varsa hangi mahallede hangi sokakta eksik varsa oraya yetişeceğiz. Haksız olmayan haklı olan her işte elimizden geleni yapacağız. Bizim 10 yılda yaptıklarımızı herkes bir düşünsün her köyde suyumuz var” şeklinde ifade etti.

Konuşmaların ardından 2 bin kişilik kalabalık Sakarya Caddesi üzerinden davul-zurna eşliğinde Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan AKP seçim bürosu önünde sloganlar atarak yürüdüler. Seçim Bürosu önünde gelen kalabalığı karşılayanAKP Gurup Başkan Vekili Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın tarafından Cumhuriyet Halk Partisi eski Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Kaçar’a,AKP rozetini takarak birlik ve beraberlik mesajı verdi. (Cumhuriyet)

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2014, 16:52
YORUM EKLE