15 Temmuz'da Kılıçdaroğlu'nu misafir eden Belediye Başkanı’ndan açıklama

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz’da Kılıçdaroğlu’nun saklandığını öne sürmüştü

15 Temmuz'da Kılıçdaroğlu'nu misafir eden Belediye Başkanı’ndan açıklama

15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu misafir eden Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, açıklamalarda bulundu.

Kerimoğlu, darbe girişiminde yaşanan olaylarla ilgili sorulan soruya, “O gün Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu karşılamak için havalimanına geldim. Darbe girişimi olunca sayın genel başkanımız Ankara’ya gitmek istedi. Uçaklar kalkmayınca evimde misafir ettim’ dedi.

Kılıçdaroğlu’nun partililere darbeye karşı durmaları için talimat verdiğini anlatan Kerimoğlu, “Orada partililerle il başkanımızla kısa bir toplantı yaptı. Bütün ilçe başkanlarına ve il yöneticilerine CHP’nin darbelerden çok çektiğini darbe nereden gelirse gelsin karşısında olduğunu ve örgütten o gün yanında olan arkadaşlarına bulunduğu ilçelere gitmelerini ve darbeye karşı kararlı ve net bir tutum almaları gerektiğini söyledi. Ondan sonra hemen evimize geçtik ve orada bir basın bildirisi hazırladı. TV’ler canlı bağlantı telefon yaptı” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz darbe girişiminde Atatürk Havalimanı’nda hayatını kaybeden yurttaşlar karanfil bırakan Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu'nun, açıklamaları şöyle:

“Bu konuyla ilgili olarak genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları oldu. Bir saklanma durumu söz konusu değil. Genel başkanımız o gün 21.50 uçağıyla Ankara’dan İstanbul’a gelmişti. Yanında Devlet Bakanı Hayati Yazıcı da vardı. Sayın genel başkanımız bu konuyla ilgili açıklamalar yaptı o akşam evimizde misafir oldu. Televizyondan takip etti telefonlarla gerekli devletin bakanlarıyla görüşmelerini yaptı. Kesinlikle kendisini alana indiği andan itibaren orada bulunan partili arkadaşlarımızla Cumhuriyet Halk Partisi’nin darbelere karşı olduğu yönünde açıklamaları oldu. Parti örgütünden karşılamaya gelen insanlara parti örgütünden yöneticilere bulunduğunuz ilçelere ve alanlara gidiniz ve darbe konusunda CHP’nin karşı olduğu yönünde kararlı tutumu ifade edin dedi ben birebir şahidim. Kendisi demokrasiye olan bağlılığını cumhuriyete olan bağlılığını defalarca ifade etti”

‘GENEL BAŞKANIMIZ DARBE GİRİŞİMİNİ UÇAKTAN İNİNCE ÖĞRENDİ’

“O gün buradaydım. Her zaman olduğu gibi Sayın Genel Başkanımızın İstanbul programında parti örgütü ve ilçe belediye başkanı olarak kendisini karşılamaya geldik. Rutin bir gündü Sayın Genel Başkanımız uçaktan inerken darbe girişimini öğrendi.  Daha sonra hemen Ankara’ya dönmek istedi ama uçak yoktu. Orada partililerle il başkanımızla kısa bir toplantı yaptı. Bütün ilçe başkanlarına ve il yöneticilerine CHP’nin darbelerden çok çektiğini darbe nereden gelirse gelsin karşısında olduğunu ve örgütten o gün yanında olan arkadaşlarına bulunduğu ilçelere gitmelerini ve darbeye karşı kararlı ve net bir tutum almaları gerektiğini söyledi. Ondan sonra hemen evimize geçtik ve orada bir basın bildirisi hazırladı. TV’ler canlı bağlantı telefon yaptı.”

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2017, 23:28

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER