Tek cümlelik cevap verdi...

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, kızının düğününe ilişkin olarak bazı gazetelerde yer alan iddiaları yalanladı.

Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın haberine göre, düğünün 500 bin lira değil 40 bin liraya mâl olduğunu söyleyen Önder, “Bu haberleri yazanlara söyleyeceğim bir tek şey var. İnşallah onların çocukları yalnızca düğünleriyle anılır,” dedi.

DEMİRTAŞ'TAN HABERLERE TEPKİ

Gözden kaçırmayın

'Seçim tarihinin işareti yarın verilecek' 'Seçim tarihinin işareti yarın verilecek'

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da dün konuyla ilgili kendisine yöneltilen soruya yanıt verirken düğüne katılmalarının "şehit haberleri gelirken düğünde eğlendiler" şeklinde haberleştirilmesine tepki gösterdi. Demirtaş, “Sırrı beyin tek evladı var. Ve uzun süredir bu mevzulardan dolayı ertelendi. Biz de oraya eğlenmeye gitmedik. Nikah şahitliği yaptık. Allah mesut bahtiyar etsin. Orada eğlendiğimize dair tek bir görüntü göstersinler biz de özür dileyelim. Hayat devam ediyor. Ölümler de var, doğumlar da var, düğünler de var," dedi.

500 BİN TL DEĞİL, 15-25 BİN TL ARASI

Sırrı Süreyya Önder, Takvim'in dün yayımladığı haberinde, 'Küçüksu Kasrı'ndaki bir düğünün maliyetinin ortalama 500 bin TL'yi bulduğu' iddiasına karşı çıkarak, düğünün 500 bin lira değil 40 bin liraya mal olduğunu söyledi.

TBMM Genel Sekreterliği’ne bağlı Milli Saraylar Daire Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan tarifeye göre ise Küçüksu Kasrı’nın Rıhtım bölümü 25 bin TL, mesire alanı ise 15 bin TL’ye kiralanabiliyor.