Sinemada bu hafta neler var?

Bu hafta 6 yabancı ve 2 yerli film vizyona girecek

Sinemada bu hafta neler var?

Sinemalarında bu hafta 2’si yerli 8 film gösterime girecek.

Bu hafta seyirci ile buluşak filmler şöyle: 

10. Köy Teyatora-Yalanın Bilinmediği Bir Köy: Bahadır Abşin'in yönettiği "10. Köy Teyatora: Yalanın Bilinmediği Bir Köy" izleyiciyle buluşacak. Necmi Yapıcı, Tanju Tuncel, Ümit Bakış ile Fırat Albayram'ın oynadığı komedi türündeki filmin müziklerini Ezgi'nin Günlüğü'nün solisti, söz yazarı ve bestecilerinden Hüsnü Arkan yaptı. Filmde, Antik Yunan Tiyatrosu'nun temsilcisi Dionysos'un yaşadığı 10. Köy'e yolları düşen bir öğretmen ve bir tiyatro kumpanyasının köylülerle yaşadıkları anlatılıyor.

Bensiz: Ahmet Küçükkayalı'nın yönettiği ve senaryosunu yazdığı "Bensiz" filminin oyuncu kadrosunda Metin Akdülger, Öykü Çelik, Nurhan Yılma ile Cengiz Orhonlu yer aldı. Filmde, profesyonel bir futbolcu olma hayali kuran bir sporcunun hayatının bir müdahale sonrası felç olmasıyla nasıl değiştiği beyazperdeye aktarılıyor.

Öteki Kadın: Nick Cassavetes'in yönettiği "Öteki Kadın/The Other Women" izleyiciyle buluşacak. Senaryosunu Melissa Stack'ın kaleme aldığı filmde, Cameron Diaz, Leslie Mann, Kate Upton ile Don Johnson rol aldı. Komedi türündeki filmde, sevgilisi Mark'ın evli olduğunu öğrenen Carly'nin yaşadıkları anlatılıyor.

Düş ve Gerçek: Yönetmenliğini, senaryosunu da yazan Arnaud Desplechin'in üstlendiği "Düş ve Gerçek/Jimmy P" filminde, Benicio Del Toro, Mathieu Amalric, Gina McKee ile Larry Pine izleyici karşısına çıkacak. 66. Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye için yarışan "Düş ve Gerçek", Georges Devereux'un alanında çığır açan etnografik psikanaliz çalışması "Reality and Dream: Psychotherapy Of A Plains Indian" adlı kitabından uyarlandı.

Son Üç Gün: McG'nin yönetmen koltuğuna oturduğu "Son Üç Gün/3 Days to Kill" filmi, seyirciye aksiyon dolu anlar yaşatacak. Senaryosunu Fransız yönetmen ve yapımcı Luc Besson ile Adi Hasak'ın yazdığı filmde, ünlü oyuncu Kevin Costner, uluslararası bir casusu canlandırıyor. Filmde, başrollerde Costner'a Amber Heard, Hailee Steinfeld ve Connie Nielsen eşlik etti.

Sabotaj: "Tehlikeli Takip" filminde polislerin hayatını gerçekçi ve cesurca perdeye aktarmasıyla ünlenen yönetmen David Ayer'in son filmi "Sabotaj"da, "beyazperde efsanesi" Arnold Schwarzenegger kamera karşısına geçti. Schwarzenegger'ın yanı sıra Sam Worthington, Olivia Williams ile Terrence Howard'ın oynadığı filmin senaryosunu yönetmen Ayer, Skip Woods ile birlikte yazdı. Gerilim aksiyon sevenleri sinema salonlarına çekmeyi hedefleyen ABD yapımı filmde, uyuşturucu baskını yapan özel timin maceraları aktarılıyor.

Şanslı Sayılar: Yönetmenliğini ve senaristliğini Eduard Cortes'in üstlendiği gerçek bir hikayeden uyarlanan "Şanslı Sayılar/The Pelayos" vizyona girecek. İspanyol yapımı filmin oyuncu kadrosunda Daniel Brühl, Lluis Homar, Blanca Suarez, Marina Salas ve Miguel Angel Silvestre yer aldı.

Fındık İşi: Peter Lepeniotis'in yönettiği ve Will Arnett, Brendan Fraser, Liam Neeson ile Katherine Heigl'in seslendirdiği "Fındık İşi" haftanın tek animasyon yapımı... Türkçe dublajlı ve 3 boyutlu vizyona girecek filmde, yaşadığı yerden memnun olmadıkları için büyük şehire yerleşen sincap Surley ve arkadaşı fare Buddy'nin yaşadıkları anlatılıyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2014, 22:40
YORUM EKLE