Yılmaz Güney Film Festivali 2 yıl aradan sonra yeniden halkla buluşuyor

Festival 27-29 Nisan'da

Yılmaz Güney Film Festivali 2 yıl aradan sonra yeniden halkla buluşuyor

Yılmaz Güney Film Festivali iki yıl aradan sonra 27-29 Nisan tarihleri arasında  “Umut'la Yol'dayız, Duvar'ları aşıyoruz” sloganıyla halkla buluşuyor.

Bu yıl yedinci kez düzenlenecek olan Yılmaz Güney Film Festivali; sinema özelinde sanatın demokratik dayanaklarıyla, endüstriyel pazar karşısında özgürlükçü bir tutumla, kadın özgürlükçü ve ekolojik hedeflerle gerçekleşebilmesi için Ortadoğu Sinema Akademisi Derneği (OSAD) öncülüğünde 27-29 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılması hedeflenmektedir.

Kısa film alanında başlayan festival Kürt sinemasının gelişimine katkıda bulunmayı, bu alandaki üretimlerde teşvik edici koşullar ve fırsatlar yaratmayı, sinemacıların filmlerine destek alanları açmayı hedefleyerek, Batman Belediyesi’nin girişimiyle 2010 yılından itibaren bu alanda önemli bir festivale ev sahipliği yapıyordu.

Daha önce festivalin yapıldığı mekân olan Yılmaz Güney Sinema Salonu Batman Belediye'sine kayyım geldikten sonra kapatılıp kapılarına kilit vurulmuş ve sonrasında Yılmaz Güney Film Salonu'nda yangın çıkmıştı

Bunların sonuncunda iki yıl üst üste festivalin düzenlenebilmesi için olanak bulunamamıştı. Bu yıl, OSAD ile birlikte diğer sivil toplum örgütleri ve kurumlarıyla beraber tüm bu olumsuz koşullara karşın 7.Yılmaz Güney Film Festivali halkla buluşacak.

Gösterim Mekanları

-BatmanBarosu Sinema Salonu
Gültepe Mahallesi Demokrasi Bulvarı No:339 

-Petrol İş Sendikası Batman-Sinema Salonu
Akyürek Mahallesi, 218. Sk. No:1, 72040 Batman Merkez/Batman

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 12:36

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER