Leonardo DiCaprio, Putin'i oynayacak

Hollywood'un ünlü yıldız oyuncusu Leonardo DiCaprio, Putin'in hayatını oynamayı kabul etti

Leonardo DiCaprio, Putin'i oynayacak
Hollywood'un ünlü yıldızı Leonardo DiCaprio Amerikan film şirketi Knight Bridge Entertaintment ile anlaşarak Rusya Devlet Başkanı Putin'i canlandırmaya karar verdi.

Filmin çekimleri gelecek yıl başlayacak.

"Diriliş" filmi ile Oscar'a "En İyi Erkek Oyuncu" dalında aday gösterilen Leonardo DiCaprio "Putin" adlı filmde Rusya Federasyonu'nun Devlet Başkanı'nın hayatını oynamayı kabul etti.

Daha önce "Efsane Rus devlet adamı Vladimir Putin'i beyaz perdede canlandırmak isterim" diyen Leonardo DiCaprio'nun gelecek yıl çekimleri Rusya'da başlayacak film için Amerikan film şirketi Knight Bridge Entertaintment ile anlaştığı resmen açıklandı. Şirketin Ermeni asıllı yöneticisi Valeri Saaryan, "Şimdi sıra ilk kez 2010 yılında tanışan Putin ile ünlü aktörü tekrar bir araya getirmek olacak. Senaryo yazılıyor" dedi.

'PUTİN'İN HİKAYESİ BENİ HEP ÇEKMİŞTİR'

Leonardo DiCaprio'da bu projeyi doğrulayarak, "Aslında ben yine Rus mistik Gregori Rasputin'i canlandırmayı da ilginç buluyordum. Bir süre St. Petersburg'a giderek Putin ile ilgili ayrıntılı bilgi toplamak istiyorum. KGB çalışanıyken yükselen bu değerli insanın güç bir devletin başına geçmesi hikayesi hep beni çekmiştir" dedi.

(Kaynak: Cumhuriyet)

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2016, 11:56
YORUM EKLE