Fatih Akın'ın 'The Cut' filmi Türkiye'de gösterime girdi

Türkiye’de vizyona girip girmeyeceği merak edilen film, yedi farklı ilde, toplam 24 sinemada gösterilecek…

Fatih Akın'ın 'The Cut' filmi Türkiye'de gösterime girdi

Hrant Kasparyan / Demokrat Haber

2 Aralık Salı günü İstanbul Nişantaşı’daki bir alışveriş merkezinin sinema salonunda galası yapılan Fatih Akın’ın The Cut (Kesik) adlı filmi, bugün Türkiye’nin farklı illerindeki sinemalarda gösterime girdi.

Ağustos ayında Venedik Film Festivali’nde prömiyeri gerçekleşen filmin Türkiye galasının geçen Salı günü İstanbul’da yapılmasının ardından The Cut bugün Türkiye’nin yedi farklı ilinde, toplam 24 sinemada gösterilecek.

İstanbul, Ankara, Diyarbakır, Eskişehir, Hatay, Kocaeli ve Muğla/Bodrum’daki sinemalarda vizyona giren The Cut’ın İstanbul galasına, filmin senaristi ve yönetmeni Fatih Akın da katılmıştı.

1915 Ermeni Soykırımı sürecinde Mardin’de yaşayan Ermeni bir ailenin başından geçenlerin konu edildiği filmin Türkiye’de gösterilip gösterilmeyeceği merak konusuydu. Fatih Akın, “Türkiye buna hazır” demişti.

Filmin Türkiye’de vizyona girmesine vize çıkmama ihtimaline karşı, The Cut’ın İKSV’nin düzenleyeceği bir film festivali olan Filmekimi kapsamında gösterime girebileceği duyurulmuştu.

Filmin gösterileceği yerler şöyle:

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2014, 17:01

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER