Bizimkiler dizisinin 'Cemil'i Uğurtan Sayıner hayatını kaybetti

Bizimkiler dizisinin 'Cemil'i Uğurtan Sayıner hayatını kaybetti

Türkiye'nin en uzun süre yayınlanan ve sevilen dizilerinden 'Bizimkiler'in Cemil'i tiyatro sanatçısı 77 yaşındaki Uğurtan Sayıner, hayatını kaybetti.

Uğurtan Sayıner, yaşlılığa bağlı sebeplerden dolayı bugün akşam saatlerinde İzmir Karşıyaka'daki evinde rahatsızlanarak vefat etti. Sayıner'in ev arkadaşı tiyatro oyuncusu Osman Cavcı, Sayıner'in vefatından dolayı büyük üzüntü duyduklarını, cenaze işlemleri için yakınlarının İzmir'e gelmesini beklediklerini söyledi.

Sayıner, yeme bozukluğu ve sıvı elektrolit dengesizliği sebebiyle geçen yıl İzmir Eşrefpaşa Hastanesi'nde tedavi görmüş, sağlığına kavuşması sonrası taburcu edilmişti.

BİRÇOK TİYATRO TOPLULUĞUNDA ÇALIŞTI

İktisat fakültesi mezunu olan Sayıner, 1962 yılında sanat hayatına tiyatro ile başladı. İttihat ve Terakki Tiyatrosu, TÖS Tiyatrosu, Arena Tiyatrosu, Gen-Ar Tiyatrosu, Üç Maymun Kabare, ve Ercan Yazgan-Bülent Kayabaş topluluklarında çalıştı. Sinema ve televizyon dizilerinde de rol alarak, Bizimkiler dizisinde canlandırdığı "Sarhoş Cemil" karakteriyle zirveye çıktı. Uğurtan Sayıner, Perihan Abla, İki Koca Adam, Avanak Dedektör, El Kızı, Küçük Esnaf, Herakles, Heykelin Sırrı, Yağmurdan Sonra, Bir Kurşun, Bizimkiler gibi dizi film ve filmlerde rol almıştı

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2021, 11:50

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER