'Benim Varoş Hikayem'in yönetmeni ve beş oyuncusuna dava

‘Suçu ve suçluyu övmek’ gerekçesiyle dava açıldı

'Benim Varoş Hikayem'in yönetmeni ve beş oyuncusuna dava

Adana Ceyhan’ın “varoş” olarak adlandırılan bölgelerinde yaşayanların hikayelerini onların ağzından anlatan “Benim Varoş Hikayem”in yönetmeni Yunus Ozan Korkut ve beş oyuncuya ‘suçu ve suçluyu övmek’ suçlamasıyla dava açıldı.

“Benim Varoş Hikâyem”in yönetmeni Yunus Ozan Korkut'un Twitter’dan kendisine dava açıldığını duyurması sonrası avukatlarından açıklama geldi.

Davanın Adana Ceyhan 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nde açıldığını duyuran avukatların açıklamasında, filmin “hiciv ve eleştiri barındıran bir sanat eseri olduğu” gözardı edilmiştir denildi.

Avukatlar ayrıca “Benim Varoş Hikayem” filminin “gerekli tüm yasal kurumlardan onay alınarak yayınlandığını”, “ulusal ve uluslararası festivallerde gösterildiği ve ödül aldığını” da vurgulayarak “Herkesin bildiği üzere bir sanat eserinin yargılanacağı yer, mahkemeler değil kamuoyudur” dedi.  
Korkut twitter adresinden yaptığı açıklamada “Yaptığım film yüzünden 30 Ocak 2019 tarihinde Ceyhan adliyesinde yargılanacağım. Ne diyeceğimi bilemiyorum artık” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2018, 15:18

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER