Başak Köklükaya ödülünü Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya ithaf etti

Adana Film Festivali’nin “Büyük ödül töreni” düzenlendi

Başak Köklükaya ödülünü Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya ithaf etti

Adana Film Festivali’nin “Büyük ödül töreni”, Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla düzenlendi.

Törende "İşe Yarar Bir Şey" filmindeki performansı nedeniyle "En İyi Kadın Oyuncu" ödülünü almaya hak kazanan Başak Köklükaya, ödülünü açlık grevindeki tutuklu eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya ithaf etti.

Başak Köklükaya, “Bu önemli ve güzel ödülü hala direnmekte olan, onuruyla yaşamayı seçen, onuruyla yaşamak için direnenlere ithaf etmek istiyorum" diye konuştu.

ÖDÜLLER

Bu yıl 24.’sü düzenlenen ‘Uluslararası Adana Film Festivali’nde ‘En İyi Film Ödülü’nü Onur Ünlü’nün yönetmenliğini yaptığı ‘Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yoktur’ filmi aldı.

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü ‘Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok’ filmiyle Fatih Artman alırken en iyi kadın oyuncu ödülü ise ‘İşe Yarar Bir Şey’ filmiyle Başak Köklükaya’nın oldu.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Ödülleri

En İyi Film Ödülü: Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok (Onur Ünlü)

Yılmaz Güney Ödülü: Daha (Onur Saylak)

Adana İzleyici Ödülü: Daha (Onur Saylak)

En İyi Yönetmen Ödülü: Onur Ünlü (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok)

En İyi Senaryo Ödülü: Pelin Esmer-Barış Bıçakçı (İşe Yarar Bir Şey)

En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Başak Köklükaya (İşe Yarar Bir Şey)

En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Fatih Artman (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok)

En İyi Müzik Ödülü: Mustafa Biber (Buğday)

En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Gökhan Tiryaki (İşe Yarar Bir Şey)

En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: Naz Erayda (Buğday)

En İyi Kurgu Ödülü: Ayris Alptekin (Kar)

Yardımcı Rolde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Hare Sürel (Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok)

Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü: Ahmet Varlı (Taş)

Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü: Hazar Ergüçlü (Kar)

Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Halil Babür (Kar)

SİYAD En İyi Film Ödülü: Daha (Onur Saylak)

FİLM-YÖN En İyi Yönetmen Ödülü: Semih Kaplanoğlu (Buğday)

Jüri Özel Ödülü: Körfez (Emre Yeksan)

Uluslararası Uzun Metraj Film Yarışması Ödülleri

En İyi Film Ödülü: Loveless (Andrey Zvyagintsev)

Jüri Özel Ödülü: A Gentle Creature (Sergei Loznitsa)

Uluslararası Kısa Film Yarışması Ödülleri

En İyi Belgesel Film Ödülü: Bıraktığın Yerden (Volkan Güney Eker)

En İyi Canlandırma Film Ödülü: Kötü Kız (Ayçe Kartal)

En İyi Deneysel Film Ödülü: İrony (Radheya Jegatheva)

En İyi Kurmaca Film Ödülü: İt's Just A Gun (Brian Robau)

Uluslararası Öğrenci Filmleri Yarışması Ödülleri

En İyi Belgesel Film: 683 (Canberk Şimşek)

En İyi Canlandırma Film: Eat, Pray, Bird (Huang Ji, Derrick Fun, Jeremy Teo)

En İyi Deneysel Film: Tablo (Mert İnan)

En İyi Kurmaca Film: 3.5 Lira (Hasan Ali Kılıçgün)

Adana Kısa Film Maratonu Yarışması Ödülleri

Orhan Kemal Birincilik Ödülü: Suda Zaman Yok (Ali Aktemur)

Yaşar Kemal İkincilik Ödülü: Kebapçı Mehmet (Nevzat Hız)

Muzaffer İzgü Üçüncülük Ödülü: Beni Yılmaz Güney'e Benzetiyorlar Biraz (Engin Yıldırım)

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2017, 11:36
YORUM EKLE