MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Sinan Ateş cinayeti soruşturmasında gözaltına alınan ve kendisinin özel kalem müdürü olduğu iddia edilen Emre Yüksel hakkında açıklama yaparak iddiayı reddetti.

Yüksel’in, Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı olduğu öğrenildi.

Sinan Ateş cinayeti soruşturması kapsamında bugün Tolgahan Demirbaş ile Avukat Serdar Öktem’in yanı sıra Emre Y. adlı bir kişinin de gözaltına alındığı ve bu şahsın, MHP’li Semih Yalçın’ın özel kalem müdürü olduğu iddia edilmişti.

SEMİH YALÇIN’DAN AÇIKLAMA

Gözaltına alınan kişinin isminin Emre Yüksel olduğu öğrenilirken bir yazılı açıklama yapan Semih Yalçın ise hakkındaki iddiayı reddetti.

“25 Ocak 2023 tarihinde sosyal medya ve bazı haber sitelerinde, ‘MHP Genel Başkan Yardımcısının Özel Kalem’i Emre Yüksel gözaltına alındı’ başlığıyla yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır” denen açıklamada, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezinde Genel Başkan Yardımcılarının Özel Kalem kadrosu olmadığı gibi Genel Merkezde veya TBMM MHP Grubunda herhangi bir sıfatla Emre YÜKSEL isimli bir çalışanımız bulunmamaktadır. Geçmişte de böyle bir çalışanımız olmamıştır. Bu husus Devletin SGK kayıtlarından da açıkça anlaşılabilir. Haberler tamamıyla gerçek dışı olup kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ederiz “ifadeleri kullanıldı.

ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKAN YARDIMCISIYMIŞ

Semih Yalçın’ın iddiayı reddetmesinin ardından Emre Yüksel’in, Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı olduğu ortaya çıktı.

Diken’de yer alan habere göre Emre Yüksel’in sosyal medya hesapları gözaltına alındıktan kısa süre sonra kapatıldı.

Öte yandan Yüksel’in sosyal medyadaki görüntüleri arasında Haziran 2022 tarihinde katıldığı bir nikah töreni yer alıyor. Mersin’deki nikaha Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Emre Yüksel, Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Mersin Milletvekili Baki Şimşek, MHP MDK Sekreteri Kürşat Türker Ercan ve Silifke Cumhuriyet Başsavcısı Tahir Özgenç de katılmıştı.

Yüksel’in aynı zamanda çeşitli futbol karşılaşmalarında hakemlik yaptığı da öğrenildi.