Yeni yerler görmek ve farklı deneyimler tatmak için seyahat etmek çok sayıda kişinin sevdiği ve sık sık yaptığı aktiviteler arasında yer alır. Her yıl milyonlarca kişi yurt içi ve yurt dışı seyahatlerin tadını çıkarır. Seyahat etmek her ne kadar keyifli bir aktivite olsa da beraberinde çeşitli riskleri getirir. Örneğin seyahat sırasında ani sağlık sorunları baş gösterebilir. Başka bir şehirde ya da ülkedeyken ortaya çıkan sağlık problemleri pek çok masrafa yol açabilir. Bu olası masraflara karşı bir önlem olarak seyahat sağlık sigortası yaptırmayı düşünebilirsiniz. Yazımızda, seyahat sigortası olarak da adlandırılan bu sigorta türü ile ilgili çeşitli bilgilere ulaşabilir ve bu sigorta türünün avantajlarını öğrenebilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Nedir?

Seyahat sağlık sigortasının avantajlarından bahsetmeden önce bu sigortanın ne olduğuna bir göz atalım. Temel olarak bu sigorta, sigortalının seyahatleri sırasında karşılaşabileceği hastalık, kaza gibi durumlarda ortaya çıkabilecek masraflara karşı bir güvencedir. Bunun yanı sıra tercih edilen pakete bağlı olarak valiz kaybolması gibi sorunlara karşı geliştirilen ek teminatlar da seyahat sigortası kapsamında yer alabilir. Yurt içi veya yurt dışı seyahatlere yönelik olarak seyahat sağlık sigortası yaptırılabilir. İş veya gezi amaçlı yapılan seyahatler beraberinde birçok sağlık riskini getirebilir. Bu sigortayı yaptırarak bu tür risklerin ortaya çıkarabileceği maddi kayıplara karşı bir güvenceye sahip olunabilir.

Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamı

Yurt içi ve yurt dışı gezileriniz için yaptırmayı tercih edebileceğiniz seyahat sağlık sigortası, sigortalının seyahatlerinde oluşabilecek sağlık sorunlarına bağlı ortaya çıkabilecek masrafları karşılar. Seyahat sigortasının kapsamı tercih edilen sigorta şirketi ve seçilen pakete göre değişiklik gösterebilir. Kazalardan ve hastalıklardan dolayı oluşan tedavi masraflarının karşılanması, sağlık nakli gibi teminatların yanı sıra valiz kaybına karşı teminatlar ve yasal destek gibi hizmetler de sigorta kapsamında yer alabilir.

Seyahat Sağlık Sigortası Avantajları

Özellikle sık sık seyahat eden kişiler için bu sigorta pek çok farklı avantaj sağlamaktadır. Seyahat sağlık sigortasının avantajları bu sigortanın kapsamında yer alan çok sayıda teminattan dolayı kaynaklanır. Temel olarak sigortanın ana teminatları sayesinde seyahatlerde kaza ve hastalıklara bağlı oluşan tedavi masraflarına karşı bütçenizi güvence altına alabilirsiniz. Bazı ülkeler yurt dışı seyahatler için başvuran kişinin seyahat sağlık sigortası yaptırmasını zorunlu tutar. Ayrıca seyahat sigortası ile bagajınızı kaybettiğiniz takdirde masraflar belirli oranda sigorta şirketi tarafından karşılanır. Poliçenin sunduğu ek teminatlara bağlı olarak seyahat sağlık sigortası ile kayıp bagajın bulunması, bir refakatçinin ulaşım ve konaklamasının karşılanması, yasal destek sağlanması gibi avantajlar elde edilebilir.

Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Alınır?

Eğer seyahat sağlık sigortasının avantajları ilginizi çektiyse bu sigortayı yaptırmak istiyor olabilirsiniz. Bunun için birkaç adımda sigorta işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve kısa bir süre içerisinde seyahat sigortası yaptırabilirsiniz. Seyahat sağlık sigortası yaptırmak için tercih ettiğiniz sigorta şirketini arayabilir veya yetkili acenteleri ziyaret edebilirsiniz. Buna ek olarak Sigortam.net üzerinden birçok şirketin bu alanda tekliflerini dakikalar içerisinde gözden geçirebilir ve internet üzerinden sigortanızı yaptırabilirsiniz.

Akbank İhtiyaç Kredisi Akbank İhtiyaç Kredisi

Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları

İş veya gezi amaçlı yurt içinde ya da yurt dışında sık sık seyahat ediyorsanız seyahat sigortası yaptırmak isteyebilirsiniz. Böylelikle seyahatlerinizde beklenmedik sağlık sorunlarının ortaya çıkması durumunda olası masraflara karşı kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca bazı ülkelere seyahat için vize alırken de seyahat sağlık sigortasının yaptırılması zorunludur. Bu sigortayı yaptırmadan önce farklı fiyat seçeneklerini gözden geçirebilirsiniz. Seyahat sigortası fiyatları kuruma ve ek poliçelere göre değişkenlik gösterebilir. Sigortam.net üzerinden pek çok farklı seyahat sağlık sigortası fiyat teklifini inceleyebilirsiniz. Kendiniz için en uygun olduğunu düşündüğünüz paketi tercih ettikten sonra kolaylıkla sigortanızı yaptırabilirsiniz.