HaberTürk yazarı Sevilay Yılman, CHP milletvekili Gürsel Tekin'in kendisine yöneltilen bir soru üzerine HDP'ye bakanlık verilebileceğini söylemesine ilişkin olarak "Hukuki değil, siyasi bir yanıt vermeliydi. Üzgünüm ama Gürsel Tekin onca yıllık tecrübesine rağmen büyük bir hataya düşmüş ve ne yazık ki kullandığı o ifadelerle iddialı bir oluşumun büyük bir sarsıntı geçirmesine sebep olmuştur. Bana göre yarattığı tahribat büyük!" dedi. 

"İyi Parti tarafında sıkıntı çok büyük" diyen Yılman, şu ifadeleri kullandı:

"Bazı isimlerin, -ki kim olduklarını tahmin etmek de çok zor değil- Millet İttifakı'nın tamamen sona erdirilmesi yönünde Akşener’e yoğun baskı yaptıkları iddia ediliyor. 

Meral Hanım’ın ne yapacağını bilmiyorum ama son zamanlardaki gelişmeler nedeniyle canı epeyce sıkkın diye duydum.
...
Meral Hanım; 'Yukarı tükürse bıyık, aşağı tükürse sakal!' atasözünde olduğu gibi arafta!  CHP ile zor olduğunu ama CHP’siz de asla olmayacağını biliyor. 

Bu arada kulis edinme çabalarımda şunu fark ettim ki; İyi Parti'de yönetici kademesinde olan bazı siyasiler HDP’ye oy veren seçmenin seçimin kaderini değiştirecek kilit seçmen olduğu tezine inanmıyorlar. Onlara göre bu tez HDP’nin ve taraftarlarının yönettiği bir algı!
...
Üzgünüm ama bunu diyen, böyle olduğunu düşünen kim varsa da…  Fena halde yanılıyor!  Çünkü ister kabul etsinler ister etmesinler…  Geçen yerel seçimlerde olduğu gibi…  Önümüzdeki seçimin kaderini de yine HDP’ye oy veren seçmen belirleyecek!"