AKP Manisa Milletvekili İsmail Bilen, Türkiye İşçi Partisi Milletvekili (TİP) Sera Kadıgil’e “edepsiz” dedi

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Anayasa Komisyonunda AKP ve MHP’nin getirdiği seçim mevzuatında değişiklik teklifi görüşmelerinde Türkiye İşçi Partisi Milletvekili (TİP) Sera Kadıgil, kendisine “edepsiz” diyen AKP’li İsmail Bilen’e tepki gösterdi.

Gözden kaçırmayın

Emek Partisi Fındıklı İlçe Başkanı Onur Erşahin: Planlı ve örgütlü bir saldırı Emek Partisi Fındıklı İlçe Başkanı Onur Erşahin: Planlı ve örgütlü bir saldırı

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Sözcüsü ve İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, AKP ve MHP’nin Meclise sunduğu seçim kanunu değişikliği teklifinin Anayasa Komisyonunda süren görüşmelerinde söz aldı.

Sera Kadıgil’in sözlerinin ardından AKP’li vekiller ile arasında tartışma çıktı.

Komisyon Başkanı Yusuf Beyazıt, Kadıgil’in sözlerinin tamamlamasını isterken, AKP Manisa Milletvekili İsmail Bilen de Kadıgil’e “edepsiz” dedi.

Bilen’in sözü üzerine diğer milletvekilleri de tartışmaya katılırken, Kadıgil ise Bilen’e “Sen bana edepsiz diyemezsin, haddini bil. Saygılı olmamı istiyorsan önce saygıdeğer bir insan olacaksın. Sen kimsin benimle böyle konuşuyorsun. Seni doğru düzgün bir Meclis çalışması yapmaya davet ediyorum. Seni bu ülkenin dertlerini konuşmaya davet ediyorum. Yüreğin varsa cevap ver bana” diye seslendi.