SEO kelimesi, “Search Engine Optimization” ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe karşılığı ise arama motoru optimizasyonu olarak ifade edilmektedir.

SEO kelimesi, “Search Engine Optimization” ifadesinin baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçe karşılığı ise arama motoru optimizasyonu olarak ifade edilmektedir. SEO çalışmasını incelememiz durumunda; isminde de anlaşıldığı üzere, internet projelerinde arama motorlarına belirlenen kurallar ile uygun bir duruma getirilmesi ve böylece sitelerin arama motorlarında üst sıralara çıkmayı hedefleyen bir çalışma olarak kısa bir şekilde tanımlayabiliriz. SEO ile web siteleri, Google başta olmasıyla birlikte tüm arama motorlarında da görülmektedir. Aynı zamanda trafiklerin artmasını da sağlamaktadır.

Gözden kaçırmayın

En İyi İstanbul Evden Eve Nakliyat Şirketleri En İyi İstanbul Evden Eve Nakliyat Şirketleri

Peki, SEO Neden Önemlidir?

SEO neden önemlidir diye oldukça merak edilmektedir. İzmir SEO Uzmanı İrem Özdemir tarafından SEO’nun neden önemli olduğu bu yazısında tüm faydalı bilgilerle birlikte sizler için derlenmiştir. SEO’nun önemi, web sitenize gelen ziyaretçi sayısının organik yöntemlerle birlikte artış göstererek ve Google’daki sıralamanın daha kalıcı olmasını sağlayabilmek açısından SEO çalışmaları gerekmektedir. Hedeflenen ve belirlenen anahtar kelimelerle birlikte üst sıralara çıkabilmesi açısından gereklidir. Ayrıca sitenizden maksimum düzeyde geri dönüş sağlayabilmek açısından SEO çalışmaları büyük bir önem taşımaktadır.

SEO Çalışmaları Ne Kadar Sürmekte?

SEO çalışmaları ne kadar sürmekte? Kısa bir şekilde açıklamamız durumunda; SEO çalışmaları süreç içerisinde gerçekleşmektedir. SEO çalışmaları sürekli olarak devamlılık isteyen bir çalışmadır. Google tarafından sürekli olarak güncellemeler yapılmaktadır. Bu nedenle de doğru zamanda doğru şekilde müdahale gerektiren bir çalışmadır.

SEO İçin Neler Yapılır ?

  • Sitenin hızının düşmesini sağlayan öğeleri kaldırın.
  • Sayfa başlık ve alt başlıkları doğru bir şekilde düzenleyin.
  • Meta açıklamalarını uygun şekilde düzenlemesini yapın.
  • URL yapısının anlamlı ve okunabilir kelimeler ile birlikte oluşturun.
  • Görsel optimizasyonunu yapın.
  • Yazı ve görsellerin özgün olmasını sağlayın.
  • Site içerisinde yönlendirme linkleri de kullanın.

SEO Analizi Neden Önemli?

SEO için yapılan yatırım ve çalışmaların yatırım getirisiz görebilmek ve hesaplayabilmek açısından bu çalışmaların yapılması önem taşımaktadır. Analizler sayesinde sitenizin mevcut durumunu tespit edebilir ve olumsuz sonuçlar doğrultusunda yeni stratejilerin uygulanmasıyla birlikte, çalışmalarınızın daha iyi bir konuma gelmesi sağlanır.