Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart'ta başlattığı Adalet Nöbeti 391’nci gününde sürüyor.

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar dün ilk iftarlarını adliye binası önünde açmıştı. Hafta sonu adliyenin kapalı olmasından dolayı nöbetlerini gün içinde Suruç ilçesinde bulunan evlerinde sürdüren anne ve oğlu, Ramazan’ın ikinci gününde iftarlarını açmak için adliye binası önüne geldi. Aileye iftarlarının ikinci gününde Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Urfa İl ve ilçe başkanlıkları eşlik etti.

'VİCDANSIZLIĞA VE ZULME KARŞI'

Ezan okunmadan önce dayanışma amacıyla ailenin sofrasına konuk olduklarını belirten DEVA Partisi Urfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz, “Adalet arayışında beraber iftarımızı açıyoruz. Beşeri hukuktan umudumuzu yitirmiş durumdayız ama inanıyoruz ki Allah’ın terazisi çok hassas ve onun terazisi zerre kadar şaşmaz. Onun adaletinden ve adaletinin tecelli edeceğinden de zerre kadar şüphemiz yok. Soruşturmadan kovuşturmadan umudumuz yitirdik ama Allah’ın adaletinin tecellisi için dua etmekten başka elimizde çare kalmamış gibi görünüyor. Bugün de hem Şenyaşar ailesini bu adalet nöbetini desteklemek hem de bu konuya bir ilkes daha dikkat çekmek üzere arkadaşlarımız ile beraber burada iftar açıyoruz. Bu dayanışmanın içerisinde yer almak isteyen bu vicdansızlığa, zulme sessiz kalmak istemeyen herkesi de burada duyarlı olamaya davet ediyoruz” dedi.

Ardından okunan ezan ile birlikte aile ile dayanışmak için sofralarına konuk olan misafirler ve aile, oruçlarını “Adaletin yerini bulması” temennisi ile açtı.