Adalet mücadelesini sürdüren Şenyaşar ailesi, AKP’li İbrahim Halil Yıldız’ın ağabeyinin teslim olmak için savcının değiştirilmesini beklediğini söylediği tape kayıtlarını hatırlatarak, “Resmi tape kaydı, yargıya müdahalenin itirafıdır” mesajını paylaştı. 

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 394’üncü gününe girdi. 

Anne ve oğlu sabah saatlerinde Suruç ilçesinde bulunan evlerinden, Urfa Adliyesi önüne geldi. Aile, "Şenyaşar ailesi adalet köşesi" olarak adlandırılan alanda "İki evladımı ve eşimi hastanede katlettiler! Tek tutuklu yok! Üstünlerin talimatıyla bir oğlum 4 yıldır tek kişilik hücrede tutuklu. Oğlum için acil tahliye istiyorum. Şenyaşar ailesi için adalet herkes için adalet" yazılı pankartı beton bariyerlere asarak, nöbeti başlattı. 

YASALAR UYGULANSIN

Aile, sanal medya hesaplarından Mezopotamya Ajansı'nın (MA) 26 Eylül 2020 tarihinde "AKP’li vekilin ağabeyi teslim olmak için evinde savcının değiştirilmesini bekledi" başlıklı haberinin fotoğrafını, “Yargı kimsenin şamaroğlanı değilse Suruç Devlet Hastanesi’ndeki katliam ile ilgili 4 yıldır neden dava açılmıyor. Neden tek tutuklu yok? Tek talebimiz yürürlükteki yasalar uygulansın. Resmi tape kaydı, yargıya müdahalenin itirafıdır” mesajıyla paylaştı.