Urfa Adliyesi önünde adalet arayışını sürdüren AKP’li İbrahim Halil Yıldız'ın korumaları ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan Ferit Şenyaşar darp edilerek gözaltına alındı. Anne Emine ve oğlu Ferit Şenyaşar'ın, "Kamu görevlisine hakaret" iddiasıyla gözaltına alındığı belirtildi. 

'KİMSE KATLİAMA ORTAK OLMASIN'

Gözaltına alınmadan önce açıklama yapan Emine Şenyaşar, sürekli polislerin gözetimi altına olduklarını, ancak çocuklarını öldürenlerin dışarıda elini kolunu sallayarak gezdiğini söyledi.Katliama sessiz kalanların bunun vebalini bir gün ödeyeceklerini dile getiren Şenyaşar, "Polisler bizi adliye binasından dışarıya çıkarıyor. Tüm kayıtlarımız el birliğiyle gizleniyor. Benim çocuklarım bilinçli bir şekilde öldürüldü. Nerede görülmüş insanların hastanede katledildiği. Bu katliama kimse ortak olmasın. Adaletin yerini bulmasını istiyoruz" dedi.

'ADALET GELENE KADAR BURADAYIZ'

Ferit Şenyaşar ise hastanedeki güvenlik kamera kayıtlarında katliamı yapanların görüldüğünü hatırlatarak, "Urfa Cumhuriyet Başsavcılığı şuan bu dosyanın üstünü örterek suç işliyor. Adalet sağlanmayana kadar buradan ayrılmayacağız. Her şeyi göze almışız. Adalet gelene kadar burada olacağız" dedi.

Açıklama ardından Emine ve Ferit Şenyaşar polisler tarafından gözaltına alındı. Gözaltı işleminin Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın ziyareti öncesi gerçekleşmesi dikkat çekti. 

Kaynak: MA